Logoped

DOROTEJA PLANTAK

ZANIMANJE : stručni suradnik logoped

ZVANJE : magistra logopedije

Rođena sam u Koprivnici. Nakon završetka osnovne škole upisujem opći smjer koprivničke gimnazije “Fran Galović”. Već tijekom srednjoškolskih dana odlučujem se za studij logopedije kojeg i upisujem 2008. godine na Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu u Zagrebu. Diplomirala sam 2014. godine. Stalni posao u struci dobivam 2018. godine kada počinjem raditi u Osnovnoj školi Đurđevac.

POSLOVI ŠKOLSKOG LOGOPEDA:

INDIVIDUALNI RAD S UČENICIMA
Najveći dio svojeg radnog vremena logoped provodi u individualnom radu s djecom. Pruža dodatnu stručnu pomoć djeci centralne OŠ Đurđevac i svih njezinih područnih škola.

• radi na otklanjanju poteškoća govorno glasovne komunikacije (teškoće izgovora,mucanje, usporeni razvoj govora, dizartrije, jezične teškoće )
  • radi sa djecom oštećena sluha
  • radi na otklanjanju specifičnih poteškoća u čitanju, pisanju i računanju (disleksija,disgrafija i diskalkulija)
  • radi sa djecom koja imaju specifične teškoće u učenju i tekoće učenja drugih etiologija

RAD S RODITELJIMA
Rad sa djecom je nezamisliv bez dobre suradnje sa roditeljima. Logoped pruža stručnu pomoć svim roditeljima u vidu individualnih razgovora, savjetovanja, prisustvovanja neposrednom radu sa djecom, upoznaje roditelje s pravima djece i nastoji ih uključiti u rehabilitacijske postupke.

RAD S UČITELJIMA
Logoped radi na unapređenju odgojno obrazovnog procesa u školi. Ostvaruje stručnu suradnju sa učiteljima u cilju što bolje integracije i inkluzije učenika s posebnim potrebama u redovno obrazovanje.

RAD U STRUČNOM TIMU ŠKOLE
Logoped surađuje s članovima stručnog tima škole te sa drugim stručnjacima izvan škole.

• timski radi na otkrivanju i dijagnosticiranju učenika s posebnim potrebama
  • sudjeluje u pregledu djece prije upisa u prvi razred
  • sudjeluje u radu sa učenicima u suradnji sa članovima stručnog tima u raznim programima na unapređenju komunikacijskih i socijalizacijskih vještina

RADNO VRIJEME LOGOPEDA:

PON: 10:30h – 16:30h
UTO, SRI, ČET I PET: 8:00h – 14:00h
U TO VRIJEME LOGOPED UGLAVNOM RADI SA DJECOM.

INDIVIDUALNI RAZGOVORI S RODITELJIMA PREMA DOGOVORU.
Nazvati na telefon: (048) 812 131 ili 099 480 37 02