NASLOVNICA / O školi / Povijest

Ovdje navedeni podaci napisani su prema podacima iz Spomenice Osnovne škole u Đurđevcu. Najstarija spomenica koju škola posjeduje je iz 1880. godine.

1774. po odredbi carice Marije Terezije u Đurđevcu je otvorena prva školska zgrada.

1829. školu polazi Petar Preradović – austrougarski general i hrvatski pjesnik.

1880. đurđevačka škola postaje utemeljiteljnim članom “Matice hrvatske” i članom “Hrvatskog pedagoško-književnog zbora”.

Od 1925. u Đurđevcu djeluje samostalna Osnovna škola.

1963. sagrađena školska zgrada sa svim potrebnim sadržajima.

Škola dobiva ime po učitelju i književniku Grguru Karlovčanu.

U školskoj godini 2019./2020. ime škole je promijenjeno u Osnovna škola Đurđevac.

1998. godine škola je proglašena europskom Eko-školom i to među prvih dvadeset u Republici Hrvatskoj.

Danas u sklopu osnovne škole, osim matične škole, djeluju i  područne škole: Budrovac, Čepelovac, Mičetinac, Sirova Katalena i posebni odjeli djece s teškoćama u razvoju.

Dana 27. rujna 2013. godine obilježili smo 240 godina organiziranog školstva u Đurđevcu.