NASLOVNICA / Matematika / Večer matematike 2022.

Večer matematike 2022.

Autor: Ana Cenkovčan

03. prosinca 2022.

U srijedu 30.11.2022. i u četvrtak 1.12.2022. u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva i uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja, i ove je godine u našoj školi, pod vodstvom učiteljica matematike i učiteljica razredne nastave, održana Večer matematike.

Večer matematike skup je interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi. Večer matematike nalik je sajmu. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima dostupni su na svakom centru, a pri njihovoj provedbi pomažu učitelji i voditelji radnih centara. Čari matematike otkrivali su učenici 1.b, 2.b, 2.c, 2.d, 4.a, 4.b, 4.c, 5.a, 5.b, 5.c, 5.d, 6.a, 6.b, 6.c, 8.a, 8.b i 8.c razreda zajedno sa svojim roditeljima te pod vodstvom učiteljica matematike Jasmine Filipović Konjarek, Ane Cenkovčan te učiteljica razredne nastave Nade Petrović, Barbare Šignjar Mihočka, Senke Pavešić, Silvije Topolčić, Vesne Šijak, Ane Jančijev, Bojane Bionda Jakubovskaja.  Sudjelovalo je ukupno 164 učenika i njihovih roditelja. Bila je to izvrsna prilika za obiteljsko druženje. Učenici i njihovi roditelji s osmijesima na licima i zadovoljni otišli su svojim kućama te poželjeli više takvih druženja.

Ostale obavijesti

04. prosinca 2022.

Regionalno natjecanje Sudoku prvenstva

Dana 26. studenog 2022., učenici Ana Zlatec i Daniel Jadanec sudjelovali su na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva za osnovne i […]

03. prosinca 2022.

Večer matematike 2022.

U srijedu 30.11.2022. i u četvrtak 1.12.2022. u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva i uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja, i […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content