NASLOVNICA / Galerije slika / Etno kutak povodom Đurđeva 2021.

Etno kutak povodom Đurđeva 2021.

Autor: Kristina Benko - Markovica

26. travnja 2021.

Povodom Dana grada Đurđevca u našoj je školi postavljen Etno kutak tradicijske baštine Đurđevca i Podravine. Izloženi su prepoznatljivi detalji ženske i muške narodne nošnje i tradicijski instrument podravske dude. Škrilak, ruže, poculica, čižme, fortun i šamija neki su od kajkavskih naziva koje će učenici upoznati i ponoviti kada se vrate u školske klupe. Etno kutak su pomogli Muzej Grada Đurđevca, KUD Petar Preradović, a u organizaciji su sudjelovali Kristina Benko Markovica i Zoran Vidaković.

Ostale obavijesti

26. travnja 2021.

Etno kutak povodom Đurđeva 2021.

Povodom Dana grada Đurđevca u našoj je školi postavljen Etno kutak tradicijske baštine Đurđevca i Podravine. Izloženi su prepoznatljivi detalji […]

03. svibnja 2019.

Državno natjecanje ČDZ-2019
sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content