NASLOVNICA / Događanja i obavijesti - knjižnica / Županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda"

Županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti “Čitanjem do zvijezda”

Autor:

19. veljače 2019.

Dana, 14. veljače 2019. godine, u našoj je školi održano Županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“. U kategoriji pismenog ispita sudjelovalo je 9 ekipa osnovnih škola iz cijele županije. Naši učenici odlaze i ove godine na državno natjecanje u Čakovec osvojivši prva mjesta na županijskoj razini u obje kategorije. Čestitamo svim našim učenicima na izvrsnom uspjehu i osvojenom prvome mjestu na županijskom natjecanju u obje kategorije natjecanja.

Učenici putuju 3. svibnja 2019. na Državno natjecanje u Čakovec.  

Prvo je mjesto osvojila ekipa naše škole u sastavu Antonija Petrović (6. D), Nika Švaco (7. B) i David Kuzmić (7. D). Mentorice učenicima su Antonela Carek i Nataša Švaco.

Drugo je mjesto osvojila ekipa OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica u sastavu Ema Pintarić (8. r.), Nika Stančin (8. r.) i Nera Teufel (7. r.). Njihova je mentorica Nikolina Sabolić. Ekipa iz OŠ „Braća Radić“ Koprivnica u sastavu Ana Benšić (8. r.), Stephanie Capek (8. r.) i Margareta Cikač (8. r.), osvojila je treće mjesto. Njihove su  mentorice Ines Vađunec i Tanja Galić Bermanec.

U kategoriji plakata sa svojim kreativnim uradcima sudjelovale su: Maris Popović (8. D.),  iz OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac, mentori Nataša Švaco i Zoran Vidaković; Ema Varga (6. r.),  iz OŠ „Fran Koncelak“ Drnje, mentor Mario Dimić; Dora Marin (5. r.), iz OŠ Ljudevita Modeca Križevci, mentorica Martina Iveković; Ella Carek (7. r.), iz OŠ „Braća Radić“ Koprivnica, mentorica Sanja Pakasin; Nika Stančin (8. r.), iz OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica, mentor Darko Markić; Mateja Bosorić (7. r.),  iz OŠ prof. Franje Viktora Šignjara Virje, mentor Josip Kovačić.

Prvo mjesto osvojila je Maris Popović iz Đurđevca, drugo mjesto Ema Varga iz Drnja, a treće Dora Marin iz Križevaca.

Čestitamo svim sudionicima natjecanja.

Na državno natjecanje putuju prve dvije ekipe, učenici naše škole i OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica te prvo i drugo mjesto u kategoriji plakata, plakat učenice naše škole Maris Popović i plakat učenice Eme Varga iz OŠ „Fran Koncelak“ Drnje.

Tema ovogodišnjeg natjecanja „Čitanjem do zvijezda“ je Ljeto priča priče. Učenici su čitali romane: Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom Julijane Matanović, Blizanke Ericha Kästnera i Ljeto na jezeru Čiču Jasminke Tihi-Stepanić. U pismenom dijelu natjecanja, naglasak je na istraživačkom dijelu i informacijskoj pismenosti, razumijevanju i procjenjivanju problema koje pojedino djelo nudi te kritičkog razmišljanja. Uz provjeru i poznavanje detalja sadržaja svih knjiga, provjeravalo se i razumijevanje odnosa likova, problematike mladih i današnjeg društva, razumijevanje problema i zajednička poveznica svih djela. Provjeravalo se i znanje iz opće kulture, hrvatskog jezika, pisanje naziva izvornih djela na njemačkom i engleskom jeziku, povijesti, geografije, matematike, glazbene i likovne kulture. U kreativnom dijelu natjecanja učenici su prezentirali svoje plakate koje su izrađivali na zadanu temu na osnovi sve tri knjige. Potaknuti pročitanim prikazali su svoje emocije, ideje, poruke i njihovo viđenje problema na temu Ljeto priča priče.

Uz prekrasan kulturno-umjetnički program, nakon radnog djela, sudionici su posjetili Muzej grada Đurđevca i razgledali izložbu Marca Chagalla „Stvaranje i Biblija“.

Zahvaljujemo svim suradnicima u organizaciji ovog natjecanja, ravnatelju škole, g. Danijelu Domišljanoviću i gradonačelniku Grada Đurđevca, g. Hrvoju Jančiju što su prepoznali ovo natjecanje i omogućili održavanje županijske razine u našoj školi.

Zahvaljujemo svim sponzorima: OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac, Gradu Đurđevcu, Muzeju grada Đurđevca, izdavačkoj kući Školska knjiga.

Ostale obavijesti

23. lipnja 2022.

Završni ples osmaša OŠ Đurđevac

Učenici osmih razreda posljednji nastavni dan otplesali su ispred škole ples grizlica. Pripremila ih je učiteljica glazbene kulture Kristina Benko […]

09. lipnja 2022.

Rezultati natjecanja u krasnoslovu “Podravina u stihovima”

Danas je održana javna priredba naše škole povodom njegovanja zavičajnog pjesništva u Domu kulture Đurđevac. U finalnom natjecanju u pisanju […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content