NASLOVNICA / Novosti / Županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda"

Županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti “Čitanjem do zvijezda”

Autor:

15. veljače 2019.

Dana, 14. veljače 2019. godine, u našoj je školi održano Županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“. U kategoriji pismenog ispita sudjelovalo je 9 ekipa osnovnih škola iz cijele županije. Naši učenici odlaze i ove godine na državno natjecanje u Čakovec osvojivši prva mjesta na županijskoj razini u obje kategorije. Čestitamo svim našim učenicima na izvrsnom uspjehu i osvojenom prvome mjestu na županijskom natjecanju u obje kategorije natjecanja.

Učenici putuju 3. svibnja 2019. na Državno natjecanje u Čakovec.  

Prvo je mjesto osvojila ekipa naše škole u sastavu Antonija Petrović (6. D), Nika Švaco (7. B) i David Kuzmić (7. D). Mentorice učenicima su Antonela Carek i Nataša Švaco.

Drugo je mjesto osvojila ekipa OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica u sastavu Ema Pintarić (8. r.), Nika Stančin (8. r.) i Nera Teufel (7. r.). Njihova je mentorica Nikolina Sabolić. Ekipa iz OŠ „Braća Radić“ Koprivnica u sastavu Ana Benšić (8. r.), Stephanie Capek (8. r.) i Margareta Cikač (8. r.), osvojila je treće mjesto. Njihove su  mentorice Ines Vađunec i Tanja Galić Bermanec.

U kategoriji plakata sa svojim kreativnim uradcima sudjelovale su: Maris Popović (8. D.),  iz OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac, mentori Nataša Švaco i Zoran Vidaković; Ema Varga (6. r.),  iz OŠ „Fran Koncelak“ Drnje, mentor Mario Dimić; Dora Marin (5. r.), iz OŠ Ljudevita Modeca Križevci, mentorica Martina Iveković; Ella Carek (7. r.), iz OŠ „Braća Radić“ Koprivnica, mentorica Sanja Pakasin; Nika Stančin (8. r.), iz OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica, mentor Darko Markić; Mateja Bosorić (7. r.),  iz OŠ prof. Franje Viktora Šignjara Virje, mentor Josip Kovačić.

Prvo mjesto osvojila je Maris Popović iz Đurđevca, drugo mjesto Ema Varga iz Drnja, a treće Dora Marin iz Križevaca.

Čestitamo svim sudionicima natjecanja.

Na državno natjecanje putuju prve dvije ekipe, učenici naše škole i OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica te prvo i drugo mjesto u kategoriji plakata, plakat učenice naše škole Maris Popović i plakat učenice Eme Varga iz OŠ „Fran Koncelak“ Drnje.

Tema ovogodišnjeg natjecanja „Čitanjem do zvijezda“ je Ljeto priča priče. Učenici su čitali romane: Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom Julijane Matanović, Blizanke Ericha Kästnera i Ljeto na jezeru Čiču Jasminke Tihi-Stepanić. U pismenom dijelu natjecanja, naglasak je na istraživačkom dijelu i informacijskoj pismenosti, razumijevanju i procjenjivanju problema koje pojedino djelo nudi te kritičkog razmišljanja. Uz provjeru i poznavanje detalja sadržaja svih knjiga, provjeravalo se i razumijevanje odnosa likova, problematike mladih i današnjeg društva, razumijevanje problema i zajednička poveznica svih djela. Provjeravalo se i znanje iz opće kulture, hrvatskog jezika, pisanje naziva izvornih djela na njemačkom i engleskom jeziku, povijesti, geografije, matematike, glazbene i likovne kulture. U kreativnom dijelu natjecanja učenici su prezentirali svoje plakate koje su izrađivali na zadanu temu na osnovi sve tri knjige. Potaknuti pročitanim prikazali su svoje emocije, ideje, poruke i njihovo viđenje problema na temu Ljeto priča priče.

Uz prekrasan kulturno-umjetnički program, nakon radnog djela, sudionici su posjetili Muzej grada Đurđevca i razgledali izložbu Marca Chagalla „Stvaranje i Biblija“.

Zahvaljujemo svim suradnicima u organizaciji ovog natjecanja, ravnatelju škole, g. Danijelu Domišljanoviću i gradonačelniku Grada Đurđevca, g. Hrvoju Jančiju što su prepoznali ovo natjecanje i omogućili održavanje županijske razine u našoj školi.

Zahvaljujemo svim sponzorima: OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac, Gradu Đurđevcu, Muzeju grada Đurđevca, izdavačkoj kući Školska knjiga.

.

Ostale obavijesti

09. srpnja 2024.

Naša škola treću godinu za redom dobila oznaku Sigurnija škola

U sklopu projekta “Sigurnija škola” u organizaciji Hrvatskog Crvenog križa naša škola je i u ovoj školskoj godini, trećoj za […]

03. srpnja 2024.

Završna svečanost učenika osmih razreda

U utorak, 2. srpnja 2024. godine, u Domu kulture održana je završna svečanost učenika osmih razreda. Na početku programa nazočne […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content