NASLOVNICA / Događanja i obavijesti - knjižnica / Županijsko natjecanje iz znanja i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda"

Županijsko natjecanje iz znanja i kreativnosti “Čitanjem do zvijezda”

Autor: Nataša Švaco

04. ožujka 2022.

Dana 2. i 3. ožujka 2022. godine održano je online Županijsko natjecanje iz znanja i kreativnosti “Čitanjem do zvijezda”. Naše učenice, Judita Maznik, 7. b, Paola Šestak, 6. e, Sara Martinčić, 7. c, Ema Domišljanović, 8. d sudjelovale su u dvije kategorije natjecanja. U kategoriji pismenog ispita Judita, Paola i Sara osvojile su 1. mjesto. Ema je sudjelovala u kategoriji kreativnog uratka te nakon uspješne prezentacije svog praktičnog rada osvojila 2. mjesto. U obje kategorije učenice su ostvarile odličan uspjeh i pozvani smo na Državno natjecanje koje će se održavati online u svibnju 2022. godine.

Provjeravalo se znanje iz sadržaja triju pročitanih romana i njihovih filmskih adaptacija Tajni vrt spisateljice Frances Hodgson Burnett, Vještice spisatelja Roalda Dahla, Dom gospođice Peregrine za čudnovatu djecu spisatelja Ransoma Riggsa. Provjeravale su se detaljne poveznice, razlike, sličnosti iz romana i knjiga te povijesne činjenice, znanje iz geografije i opće kulture. Učenice su ispit znanja rješavale individualno, a bodovi svih natjecatelja zajedno čine ukupan rezultat za rang listu za državnu razinu. Čestitke marljivim učenicama. Mentori: Antonela Carek, Nataša Švaco, Zoran Vidaković.

U kategoriji kreativnog uratka, ocjenjivalo se oblikovanje kreativnog uratka (elementi vrednovanja: originalnost ideje i jasnoća poruke, čitljivost vizualne poruke, razumijevanje i kreativna primjena odabrane likovne tehnike, likovni jezik) te usmeno predstavljanje i ispitivanje (sadržaj i struktura izlaganja, vještina izlaganja te odgovori na pitanja vezana uz sadržaj) video pozivom.

Ostale obavijesti

23. lipnja 2022.

Završni ples osmaša OŠ Đurđevac

Učenici osmih razreda posljednji nastavni dan otplesali su ispred škole ples grizlica. Pripremila ih je učiteljica glazbene kulture Kristina Benko […]

09. lipnja 2022.

Rezultati natjecanja u krasnoslovu “Podravina u stihovima”

Danas je održana javna priredba naše škole povodom njegovanja zavičajnog pjesništva u Domu kulture Đurđevac. U finalnom natjecanju u pisanju […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content