NASLOVNICA / Novosti / „Zima, zima - e, pa šta je, ako je zima, nije lav! Zima, zima - pa neka je, ne boji se ko je zdrav!“

„Zima, zima – e, pa šta je, ako je zima, nije lav! Zima, zima – pa neka je, ne boji se ko je zdrav!“

Autor:

31. siječnja 2017.

Ne boje je se ni učenici Područnih škola Budrovac, Čepelovac, Mičetinac i Sirova Katalena koji su 31. siječnja 2017. proveli u Područnoj školi Čepelovac gdje su integriranim nastavnim danom ponavljali o zimi u zavičaju. 

Njihove učiteljice: Silvija Topločić, Martina Krajcar Baltić i Olga Lazar i učitelj Davor Šokec za svoje su učenike pripremili niz interesantnih nastavnih sadržaja. Nastavni dan započeli su interpretacijom pjesme Stanislava Femenića „Stakleni most“ čije su prekrasne pjesničke slike ilustrirali na satu likovne kulture te prema njoj izradili pet slikovnica. Nakon užine i odmora, rad su nastavili satom prirode i društva gdje su kroz prezentaciju ponovili promjene u prirodi i djelatnost ljudi u zavičaju tijekom zime. U skupinama su izradili plakate o zimi koje su na kraju prezentirali svim učenicima. Za to vrijeme, za sve učenike, učiteljice su pripremile čaj s limunom, zaslađen medom. Na satu razrednika, pijući topli i zdravi napitak, učenici su učili o tome kako sačuvati svoje zdravlje zimi te na koje načine će ojačati svoj imunitet. Doznali su i kako pravilno pripremati čaj s medom i limunom. Nastavni dan završili su satom tjelesne i zdravstvene kulture, vježbanjem i igrom na snijegu. Za kraj i uspomenu na ovaj divno proveden nastavni dan, domaćini ovog susreta, učenici Područne škole Čepelovac i njihova učiteljica Silvija, svoje su male prijatelje darivali ručno izrađenim označivačima.

Zajedničko učenje i druženje učenika spomenutih područnih škola nastavit će se i dalje, a sljedeći susret planiran je za proljeće u Područnoj školi Budrovac. 

Fotogalerija:

Ostale obavijesti

09. srpnja 2024.

Naša škola treću godinu za redom dobila oznaku Sigurnija škola

U sklopu projekta “Sigurnija škola” u organizaciji Hrvatskog Crvenog križa naša škola je i u ovoj školskoj godini, trećoj za […]

03. srpnja 2024.

Završna svečanost učenika osmih razreda

U utorak, 2. srpnja 2024. godine, u Domu kulture održana je završna svečanost učenika osmih razreda. Na početku programa nazočne […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content