NASLOVNICA / Novosti / Zima u našem zavičaju

Zima u našem zavičaju

Autor:

28. siječnja 2011.

U želji da istraže promjene u prirodi i rad ljudi zimi, učenici područnih škola Budrovac, Čepelovac, Mičetinac i Sirova Katalena su sa svojim učiteljima ostvarili interesantan i sadržajno bogat integrirani nastavni dan.

Okupili su se, 26.siječnja,2011. u Područnoj školi Sirova Katalena gdje su rad započeli interpretacijom bajke Snježna kraljica. Upoznavši se s pustolovinama glavnih likova ove bajke, krenuli su u izradu dvorca Snježne kraljice kroz igru modeliranja i građenja te kaširanja od neoblikovanog didaktičkog materijala. Nakon kratkog odmora, uputili su se do seoskog gospodarstva obitelji Stankić iz Sirove Katalene. Učenici su uočili promjene u prirodi, a ljubazni domaćini poučili su ih djelatnostima ljudi zimi te pokazali svoje veliko gospodarstvo.

Učenici su toga dana uživali učeći kroz igru i samostalan i kreativan rad. Nove spoznaje moći će koristiti u daljnem školskom i životnom učenju.

Ostale obavijesti

29. ožujka 2023.

Paola Šestak pozvana na državno Natjecanje iz povijesti

Nakon održanih županijskih natjecanja, Agencija za odgoj i obrazovanje objavila je popise pozvanih učenika na državno Natjecanje iz povijesti. Među […]

29. ožujka 2023.

Predstavljanje slikovnice Priča jedne pčelice učitelja Davora Šokeca

Dana 29. ožujka 2023. g. organiziran je književni susret u maloj dvorani s našim učiteljem Davorom Šokecom koji je održao […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content