NASLOVNICA / Novosti / Zima u mom zavičaju

Zima u mom zavičaju

28. siječnja 2013.

Učenici Područne škole Budrovac su 25. siječnja 2013. u svojoj školi ugostili učenike Područne škole Mičetinac te su zajedno učili i istraživali o zimi kroz integrirani nastavni dan koji su za njih pripremile njihove učiteljice Olga Lazar i Nada Petrović.

Rad su započeli pjesmom Pahuljice i interpretacijom pjesme Stanislava Femenića Stakleni most čije su ih brojne pjesničke slike podsjetile na prirodu zimi. Nastavu su nastavili modeliranjem i građenjem svoje škole od didaktički neoblikovanog materijala gdje su učenici pokazali svoju kreativnost i želju za radom kroz igru. Nakon užine i odmora, unatoč hladnoći, otišli su na svježi zrak gdje su u okolici škole uočavali promjene u prirodi te se poigrali na snijegu. Po povratku u toplu učionicu, prionuli su istraživačkom radu gdje su kroz praktičan rad i pokuse utvrđivali znanja o agregatnim stanjima vode te o tome što je topivo u vodi. Pomalo umorni ali i zadovoljni nastavnim aktivnostima, učenici su za kraj zapjevali pjesmu Limači nakon čega su se uputili svojim kućama.

Aktivnosti u Područnoj školi Sirova Katalena tijekom posljednjeg tjedna nastave

Učenici Područne škole Sirova Katalena proveli su posljednji tjedan nastave u igri na otvorenom i ponavljanju nastavnih sadržaja kroz zabavne […]