NASLOVNICA / Novosti / Zdrav za 5

Zdrav za 5

Autor: Nikola Vuković

05. veljače 2014.

Za učenike osmog razreda organizirano je predavanje u sklopu preventivnog programa ( Komponenta 1 – "Zdrav za 5 ". Predavanje i razgovor s učenicima održale su policijske službenice za nadzor i planiranje PU KC-KŽ.

Učenici su upoznati s načinom provedbe Projekta "Zdrav za 5". Prezentirani su im podaci anonimnog anketiranja njihovih vršnjaka o problematici ovisnosti o alkoholu.

Na primjerima iz medija, odnosno događajima koji su se dogodili na području Policijske uprave Koprivnica učenici su upoznati sa štetnim posljedicama i kaznenopravnim aspektima zlouporabe alkohola.

Na primjerima iz prakse učenici su upoznati s tijekom policijskog postupanja i posljedicama takvog ponašanja na njihovu budućnost.

Ova suradnja s PU Koprivničko-križevačkom nastavak je prijašnjih aktivnosti, a sve s ciljem preventivnog djelovanja na naše učenike. Tijekom prvog polugodišta ove školske godine učenici od šestog do osmog razreda sudjelovali su u akcijskom istraživanju: Zdravlje je najveće bogatstvo. Nositelj akcijskog istraživanja je pedagog Nikola Vuković, prof.

Na roditeljskim sastancima tijekom veljače upoznat ćemo roditelje s rezultatima istraživanja te mjerama za unapređivanje rada na ovom području prevencije.

24. lipnja 2021.

Upis učenika u srednju školu

Od sutra (25. lipnja )počinju prijave obrazovnih programa. Učenici su dobili potrebne upute kako prijaviti obrazovne programe ( do 6 […]