NASLOVNICA / Novosti / Zanimljivim aktivnostima i bogatim programom obilježili smo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Zanimljivim aktivnostima i bogatim programom obilježili smo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Autor:

17. studenoga 2018.

Učenici naše škole Dan sjećanja na žrtvu Vukovara obilježili su 16. studenoga zanimljivim aktivnostima i bogatim programom. Učenici od 1. do 8. razreda sa svojim su razrednicima program obilježavanja započeli sadnjom drveća oko škole, 27 razreda posadilo je 27 stabala u znak 27. obljetnice stradanja Vukovara.

Stariji su učenici sami posadili svoja stabla, dok su onima u nižim razredima pomogli razrednici i djelatnici Komunalnih usluga. Ipak najdraži dio bio im je kada su morali nogama zagaziti i zagladiti zemlju oko posađenog drveta. „Drvo je simbol rasta, razvoja i nade, pogled u budućnost, a to su ujedno želje naših učenika za Vukovar“, rekao je gradonačelnik Hrvoje Janči koji je zajedno sa saborskim zastupnikom i predsjednikom gradskog vijeća Željkom Lackovićem pomogao djeci u sadnji drva. Obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara od sada pa nadalje svake će se godine obilježiti sadnjom stabala na području našega grada.

Drugi dio programa odvijao se u večernjim satima svečanim mimohodom s upaljenim lampionima od naše škole. U kratkome programu Klaudija Jelinek, Sofija Paša i Veronika Pintarec, učenice 3. B razreda Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva, pročitale su pjesmu Božice Jelušić pod nazivom Pregnanci mole Jezuša. Učenica Lucija Kovačev iz 8. D razreda naše škole pročitala je pjesmu Tomice Bajsića pod nazivom Koža na bubnju. Molitvu za sve žrtve tragedije u Vukovaru i sve poginule u Domovinskome ratu predvodio je župnik Marko Rac. Odali smo počast i današnjem Vukovaru, Vukovaru koji polako liječi svoje rane. Vukovarom danas šeću i turisti, posjećuju ga učenici osmih razreda iz cijele Hrvatske. U Vukovaru danas sija sunce nade u bolje sutra i bolji svijet. Svijet u kojem više nikada neće biti ubijanja, razaranja, prekinutoga djetinjstva. Druženje smo završili riječima Siniše Glavaševića, legendarnog novinara Radio Vukovara ubijenog na Ovčari. „Zato, ako u vama ima ljubavi, ne štedite je. Podijelite, dajte djelić svoje ljubavi prvome do sebe i bit će manje neprijatelja. Za početak dovoljno je i to.“

Ostale obavijesti

21. listopada 2021.

Posjet školskoj knjižnici – u društvu sa slikovnicama

U povodu obilježavanja Godine čitanja 2021., ali i Mjeseca hrvatske knjige, učenici 1. i 3. razreda te 3. odgojna skupina […]

20. listopada 2021.

Svjetski dan kravate u Odjelima za učenike s teškoćama u razvoju

Kravata je jedini hrvatski simbol koji je univerzalno poznat i prepoznatljiv. Dan kravate obilježava se 18. listopada. Tom su prigodom […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content