NASLOVNICA / Novosti / Zajedno recimo „stop nasilju“

Zajedno recimo „stop nasilju“

01. ožujka 2018.

Zadnje srijede u veljači u Hrvatskoj se obilježava Dan ružičastih majica.  Dan ružičastih majica je kao ideja nastao 2007. godine u Kanadi, kada je dječak koji je u znak podrške svojoj majci oboljeloj od karcinoma dojke, u školu došao u ružičastoj majici zbog čega je bio izložen vršnjačkom nasilju. U znak potpore zlostavljanom dječaku, njegovi školski kolege su također počeli nositi ružičaste majice koje su ubrzo postale simbol borbe protiv vršnjačkog nasilja u školama.

Obilježavajući ovaj dan, učenici Odjela za učenike s teškoćama u razvoju, prvo su poslušali  predavanje učiteljica u kojem su saznali koje vrste nasilja postoje, kome se mogu obratiti ako su žrtve nasilja, te na koji način mogu oni pomoći drugima. Nakon toga izradili su plakate,  papirnate ružičaste majice i balone s natpisima kojima su poručili stop ruganju, svađanju, tučnjavi, vrijeđanju i ostalim oblicima nasilja.

Aktivnosti u Područnoj školi Sirova Katalena tijekom posljednjeg tjedna nastave

Učenici Područne škole Sirova Katalena proveli su posljednji tjedan nastave u igri na otvorenom i ponavljanju nastavnih sadržaja kroz zabavne […]