NASLOVNICA / Produženi boravak / VUKOVAR U NAŠIM SRCIMA

VUKOVAR U NAŠIM SRCIMA

Autor: Klara Kuštro

17. studenoga 2020.

Učenici 3.i 4. razreda produženog boravka na simboličan način obilježili su 18. studeni, Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Iako smo mali i fizički udaljeni od grada Heroja, grada Vukovara i sam pojam Domovinskog rata ne možemo u potpunosti shvatiti to nas nije spriječilo da svoja malena srca ispunimo ljubavlju za sve one koji su dali svoj život da bismo mi imali bezbrižno djetinjstvo. Povodom Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje pogledali smo film o Vukovaru i njegovoj povijesti. Svoje osjećaje prema prema tom gradu prenijeli smo na papir. U bojama naše zastave nacrtali smo jedan od simbola grada Vukovara, vukovarski vodotoranj, a zatim smo origami tehnikom izradili simbolične bijele golubice. Njima smo se prisjetili svih onih koji su svoj život dali za našu slobodu, no ujedno tim golubicama želimo poslati poruke mira svim ljudima na ovom svijetu.

                               učiteljica Ana Kos

Ostale obavijesti

23. listopada 2023.

Učenici 3. i 4. razreda produženog boravka sudjelovali na likovnom natječaju Henria de Toulousea-Lautreca – „Zaplešimo“

Učenici trećeg i četvrtog razreda produženog boravka u Osnovnoj školi Đurđevac, ponosno su predstavili svoj talent i kreativnost na nedavnom […]

20. listopada 2023.

Dan jabuka u produženom boravku

Učenici prvih i drugih razreda produženog boravka zajednički su obilježili Dan jabuka uz štafetne igre. Tako su se tri mješovite […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content