NASLOVNICA / Novosti / Volontiranje u duhu Božića

Volontiranje u duhu Božića

Autor:

26. prosinca 2017.

Učenici 5.d razreda zajedno sa svojom razrednicom Anom Cenkovčan u četvrtak  21. prosinca posjetili su Centar za socijalnu skrb Đurđevac. 

 

Na satu razrednika 7. prosinca učenici 5.d razreda obilježili su Međunarodni dan volontera.  Učenici su kroz prezentaciju i razgovor motivirani za uključivanje u razne volonterske akcije. Od prvog do četvrtog razreda učenici su sa svojom učiteljicom surađivali sa Centrom za socijalnu skrb Đurđevac doniranjem raznih igrački i slatkiša te su tu suradnju nastavili i u petom razredu. Kako su u blagdansko vrijeme djeca željna slatkiša, a mnoge u to predbožićno vrijeme daruju roditelji i obitelj. Učenici 5.d razreda odlučili su u duhu Božića staviti na stranu ponešto što su dobili i prikupiti slatkiše, čokolade, bombone, kekse i razne grickalice za djecu bez  odgovarajuće roditeljske skrbi. Zapakirali su slatkiše, čokolade, bombone, kekse i razne grickalice u pakete koje su prigodno ukrasili i 21. prosinca nosili u Centar za socijalnu skrb Đurđevac. Nakon ugodnog druženja i razgovora, djelatnici Centra za socijalnu skrb Đurđevac za svakog učenika su pripremili zahvalnice u kojima se zahvaljuju na donaciji za djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi. Svojim nesebičnim darom doprinijeli su da djeca koja su smještena u udomiteljske obitelji ili domove za djecu budu sigurna da su u mislima drugih ljudi koji s njima suosjećaju i žele im pomoći da osjete toplinu u ovo blagdansko vrijeme.

Ostale obavijesti

21. lipnja 2021.

Aktivnosti u Područnoj školi Sirova Katalena tijekom posljednjeg tjedna nastave

Učenici Područne škole Sirova Katalena proveli su posljednji tjedan nastave u igri na otvorenom i ponavljanju nastavnih sadržaja kroz zabavne […]

18. lipnja 2021.

Dodjela nagrada najuspješnijim učenicima naše škole i zajednički ples osmaša

U četvrtak, 17. lipnja, ispred naše je škole održana svečanost dodjele nagrada učenicima koji su ostvarili izvanredne rezultate na županijskim, […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content