NASLOVNICA / Novosti / Uređenje školskog igrališta u Budrovcu

Uređenje školskog igrališta u Budrovcu

Autor:

11. lipnja 2014.

Subota poslijepodne. Nastave nema, a školsko dvorište Područne škole Budrovac puno je djece i njihovih roditelja. Sprema se radna akcija. Svi su uzbuđeni i spremni. Zaštitne rukavice i kistovi su u rukama, miješaju se boje u kanticama, dijeli se brusni papir. Jedan tata nosi bušilicu, a drugi nove, sjajne, žute daske. Sve je spremno, svi su na broju….

Tako je bilo u dvorištu Područne škole Budrovac u subotu, 7. lipnja 2014. jer su toga dana učenici sa svojim roditeljima i učiteljicom Olgom Lazar uredili ljuljačke, klackalicu i vrtuljak, njihovo najdraže mjesto za igru u svoje slobodno vrijeme. Najprije su brusnim papirom skinuli staru boju i potrgane daske, a zatim su nanijeli novu boju (dar matične škole) i pričvrstili nova sjedala i naslone (dar obitelji Đukić, roditelja učenice Tene). Na kraju su docrtali cvjetiće, loptice i srca te je dječje igralište zasjalo novim sjajem. Za to vrijeme jedan od roditelja već je pripremao vatru i stvarao žar na kojem je svaki učenik sebi na štapu pekao kobasicu. Bile su slasne i uz sok i sladoled, mali su se radnici dobro osvježili i osnažili za igru „graničari“ koju su odigrali sa svojim roditeljima. Smijehu i navijanju nije bilo kraja, jer iako su djeca u igri sa svojim roditeljima izgubila, pokazali su da se nisu umorili te su igru nastavili sami. Na kraju dana, zadovoljni obavljenim poslom, igrom i druženjem, otišli su svojim kućama uz riječi: „Jedva čekamo ponedjeljak kada ćemo se ponovno poigrati na svom lijepo uređenom dvorištu.“

Ostale obavijesti

26. studenoga 2022.

RADIONICA POVODOM NADOLAZEĆEG BLAGDANA BOŽIĆA

Krajem mjeseca studenoga održana je radionica s roditeljima Prve odgojno obrazovne skupine pod vodstvom učiteljice Matee Melnjak. Radionica je bila […]

26. studenoga 2022.

IZRADA ADVENTSKOG VIJENCA- ODJELI ZA UČENIKE S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU

Povodom nadolazećeg blagdana Božića i predbožićnog vremena učenici Druge odgojno obrazovne skupine zajedno sa učiteljicom Emom Jančevec izradili su zajednički […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content