NASLOVNICA / Novosti / Učenici posjetili izložbu Nošnje-portreti

Učenici posjetili izložbu Nošnje-portreti

Autor: Kristina Benko - Markovica

23. studenoga 2021.

Učenici petih, šestih, sedmih i osmih razreda posjetili su izložbu fotografija Nošnje-portreti u Domu kulture Đurđevac. Autor izložbe je Zlatko Moškon, a na fotografijama su članovi KUD-a Petar Preradović. Tradicijska je kultura dio predmetnog kurikuluma glazbene kulture, stoga su učenici posjetom izložbe obogatili svoje znanje o tradicijskoj kulturi rodnog kraja i cijele Hrvatske. Inače projekt Drava dokumentacijskog centra Nošnje – portreti doprinos je dokumentaciji i promociji kulturne baštine kroz umjetničko fotografiranje portreta članova u nošnji pojedinog KUD-a cijele Koprivničko-križevačke županije.

Ostale obavijesti

11. lipnja 2024.

Jastrebica Su

Učenici 2. c razreda su danas upoznali novu stanarku Đurđevca. Posjetila ih je jastrebica Su koja posljednja dva mjeseca živi […]

10. lipnja 2024.

Terenska nastava učenika 6. razreda

U ponedjeljak, 10. lipnja 2024. iz Đurđevca su u 8 sati u jutro krenuli svi šesti razredi naše škole na […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content