NASLOVNICA / Novosti / Učenici drugog razreda u prijateljskom posjetu PŠ Budrovac

Učenici drugog razreda u prijateljskom posjetu PŠ Budrovac

Autor: Maja Šalamon Nemet

01. listopada 2023.

Učenici drugog razreda u pratnji svojih učiteljica Željke Mihočka, Nade Petrović, Sanje Sabolić, učitelja Davora Šokeca, pomagačica u nastavi Keti Balent, Maje Prelec Filipović te učiteljice pripravnice Katarine Maletić posjetili su učenike i učiteljicu PŠ Budrovac u petak 29. 09. 2023. godine.
Druženje su započeli pozdravnim govorom učiteljice Olge Lazar koja je prisutne upoznala s područnom školom i zaželjela dobrodošlicu.
Nakon kratkog odmora uslijedila je šetnja pitomim obroncima Bilogore, kroz polja, livade, voćnjake, vinograde obojane u raskošne boje jeseni osluškujući veseli pjev ptica, promatrajući zlatnožuta polja kukuruza i dozrele sjemenke suncokreta. Uz ponavljanje nastavnih sadržaja o ljepotama svoga zavičaja, korak po korak stigli smo na veliko uređeno imanje obitelji Anđelke Peroković Lovrak. U trenutku se zaboravio umor i nastavilo se s igrom (povlačenje užeta, igranje nogometa, ljuljanje, skakanje na trampolinu, vožnja u traktorskoj prikolici…) Imanjem domaćina širila se radost, vriska, smijeh i zabava, raslo je prijateljstvo izvan đačkih klupa.
Ovom vrlo zanimljivom izvanučioničkom nastavom obilježili smo Međunarodni dan pješačenja, Svjetski dan srca i Dječji tjedan.
Naši domaćini, učiteljica Olga, obitelj Lovrak kao i učitelji voditelji naglasili su važnost promicanja prava djece: učenje, igru, radost, brižnost, upoznavanje svog zavičaja, čuvanja prirodnih ljepota, prijateljstvo, čuvanje okoliša …
Radost, druženje, ali ne i prijateljstvo prekinuo je odlazak na autobus i vrijeme za povratak svojim kućama.
Veliko hvala obitelji Anđelke i Zdravka Lovrak, učiteljici Olgi Lazar na pruženom gostoprimstvu, ispunjenom toplom jesenskom danu zornom, korisnom i sadržajnom izvanučioničkom nastavom.

Pripremila: učiteljica Nada Petrović
Fotografije: Katarina Maletić i Olga Lazar

Ostale obavijesti

28. studenoga 2023.

“Ruksak pun kulture” u našoj školi – predstava Medo Bedo

Područne škole Budrovac, Čepelovac, Mičetinac, Sirova Katalena i ona za djecu s teškoćama u razvoju su u prošloj godini bile […]

27. studenoga 2023.

Helena Pintar i Franka Martinčić predstavljale našu školu na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva

Dana 25. studenoga 2023., učenice Helena Pintar i Franka Martinčić sudjelovale su na regionalnom natjecanju Sudoku prvenstva za osnovne i […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content