NASLOVNICA / Novosti / Učenici 5. A i B razreda obilježili Europski dan jezika

Učenici 5. A i B razreda obilježili Europski dan jezika

30. rujna 2019.

U četvrtak, 26. rujna, učenici 5. A i B razreda u Gradskoj su knjižnici Đurđevac obilježili Europski dan jezika. Europski se dan jezika obilježava svake godine 26. rujna, a cilj mu je vrednovanje svih jezika i kultura, povećanje individualne višejezičnosti i motivacija ljudi u Europi o doživotnom učenju jezika.

Na radionicama su naši učenici u uvodnom dijelu doznali nešto više o važnosti obilježavanja ovog dana, a u drugom dijelu rješavali kviz i saznali koliko su dobri u poznavanju stranih jezika. Voditeljica radionica, ravnateljica Gradske knjižnice Đurđevac Bernarda Ferderber, na kraju je učenicima pustila  audio zapise na kojima ljudi govore različitim jezicima, a učenici su morali odgonetnuti o kojem se jeziku radi. Učenici su bili izrazito zadovoljni ovakvim načinom upoznavanja s europskim jezicima i poželjeli su što prije opet posjetiti Gradsku knjižnicu.

Aktivnosti u Područnoj školi Sirova Katalena tijekom posljednjeg tjedna nastave

Učenici Područne škole Sirova Katalena proveli su posljednji tjedan nastave u igri na otvorenom i ponavljanju nastavnih sadržaja kroz zabavne […]