NASLOVNICA / Novosti / Učenici 2.d razreda posjetili gradsku tržnicu

Učenici 2.d razreda posjetili gradsku tržnicu

Autor: Maja Šalamon Nemet

01. veljače 2024.

Učenici 2.d razreda su u pratnji učitelja Davora Šokeca i asistentice u nastavi Keti Balent posjetili Gradsku tržnicu Đurđevac. Na satima Prirode i društva su učili o važnosti zdrave prehrane, a na satima Matematike o jedinicama za novac, te su tijekom posjete tržnici naučene nastavne sadržaje povezali s izvornom stvarnošću. Učenici su međusobno podijelili uloge te su bili blagajnici, glasnogovornici, zapisničari i nosači. Obilazili su proizvođače voća i povrća te od njih kupovali namirnice vodeći brigu o financijama. Sve podatke o kupnji su vrijedno zapisivali u tablice, a ti su se podatci kasnije analizirali i opisivali u školi te su učenici na taj način razvijali svijest o poduzetništvu i financijskoj pismenosti.
Učenici su uživali u kupnji na tržnici i svojom pojavom su razveselili mnogobrojne kupce i prodavače. Najvažnije je da djeca od „malih nogu“ spoznaju važnost zdrave hrane te da cijene trud ljudi koji za njih proizvode hranu koju svakodnevno konzumiraju.

Davor Šokec

Ostale obavijesti

22. travnja 2024.

Upis u prvi razred – privremeno izvješće

U vremenu od 8. do 22. travnja 2024. godine proveden je postupak upisa djece dorasle za upis u prvi razred […]

22. travnja 2024.

Ivan Jakupčić osvojio 6. mjesto na državnom Natjecanju iz Povijesti

Od 17. do 19. travnja  2024. u Puli je održano  25. državno Natjecanje iz povijesti za učenike osnovnih i srednjih […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content