NASLOVNICA / Novosti / U predvorju škole održan medeni doručak

U predvorju škole održan medeni doručak

Autor:

12. listopada 2017.

Danas je naša škola, u suradnji s Gradom Đurđevcem, Udrugom pčelara Bagrem, Klasterom pčelara Podravine i Dječjim vrtićem Maslačak organizirala medeni doručak.

Za ovu su prigodu podravski pčelari školi donirali 10 kg meda. Osim degustacije meda, naši su učenici mogli razgledati pčelarsku opremu i isprobati pčelarsko odijelo. Medeni doručak je dio projekta koji će se provoditi tijekom školske godine, a kojim će biti predstavljeni domaći OPG-ovi i proizvođači zdrave hrane. Cilj je projekta potaknuti stvaranje zdravih prehrambenih navika kod učenika. Medenom doručku nazočio je i gradonačelnik Grada Đurđevca Hrvoje Janči koji je istaknuo da ovakvim akcijama nastojimo promovirati zdrave prehrambene navike te dobrobit meda koji, kao nepresušni izvor minerala, vitamina, antioksidansa, energije i regenerativnih tvari, igra važnu ulogu u životu ljudi, a posebice djece. Medeni je doručak uvod u tradicionalni „Medveni den“ koji će se održati ove subote, 14. listopada u Đurđevcu, a na kojem će sudjelovati i učenici naše škole te učenici, članovi Učeničke zadruge Mravlji lav, sa svojim radovima i proizvodima. 

Ostale obavijesti

21. listopada 2021.

Posjet školskoj knjižnici – u društvu sa slikovnicama

U povodu obilježavanja Godine čitanja 2021., ali i Mjeseca hrvatske knjige, učenici 1. i 3. razreda te 3. odgojna skupina […]

20. listopada 2021.

Svjetski dan kravate u Odjelima za učenike s teškoćama u razvoju

Kravata je jedini hrvatski simbol koji je univerzalno poznat i prepoznatljiv. Dan kravate obilježava se 18. listopada. Tom su prigodom […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content