NASLOVNICA / Novosti / Tradicionalna božićna priredba Blagdani nam stižu

Tradicionalna božićna priredba Blagdani nam stižu

Autor:

15. prosinca 2017.

Tradicionalna božićna priredba naše škole pod nazivom Blagdani nam stižu održana je sinoć, 14. prosinca 2017. godine, u školskoj dvorani pred prepunim gledalištem. 

Na samome početku sve su nazočne pozdravili ravnatelj škole Danijel Domišljanović i gradonačelnik grada Đurđevca Hrvoje Janči. I ovogodišnja je božićna priredba bila humanitarnog karaktera. Na ulazu u dvoranu, prodajni je štand imala novoosnovana Učenička zadruga Mravlji lav te razredni odjeli koji sudjeluju u projektu Volonterstvo, a prikupljani su i dobrovoljni prilozi za rad Školskog filantropskog kluba Izvor dobrote. Školski filantropski klub Izvor dobrote usmjeren je prema pomoći potrebitima, suradnji s udrugama, bolnicama i pojedincima. Prikupljena sredstva namijenjena su nabavci materijala za kreativne radionice iz kojih će opet nastati uporabni predmeti i suveniri za neku od volonterskih akcija. U programu su nastupili naši dragi maleni gosti, polaznici Etno-tradicijskog programa Dječjeg vrtića Maslačak pod vodstvom njihovih odgojiteljica Dijane Bolteković Tkalec i Dubravke Markovica. Pjevački zbor naše škole izveo je pjesmu The little drummer boy uz instrumentalnu pratnju Matije Špoljara na bubnju i Ivana Turbelije na trubi. Članovi Folklorne skupine prikazali su tradicionalne podravske božićne običaje u izvedbi pod nazivom Božič v Đurđevcu. Polaznici Dramsko-recitatorske grupe izveli su recital pod nazivom Dobra strana Božića. Djevojčice, članice Male plesne skupine plesale su uz glazbu Zimska noć u zemlji čudesnoj. Učenici Romi, polaznici Male kreativne socijalizacijske skupine Anđeli pripremili su recitaciju Božićna i otpjevali pjesmu  Sretna nova godina. Scensku igru pod nazivom Bor izveli su polaznici Male dramske družine. Stihove Božice Jelušić pod nazivom Dobrodošlica Božiću pročitala je Ivana Antoljak, učenica 8. C razreda. Učenici Područne škole Čepelovac plesali su uz pjesmu Snijeg. Niko Fusić, učenik 8. B razreda, krasnoslovio je pjesmu Miroslava Krleže Stric-vujc. Učenice sedmih razreda okupljene u skupini pod nazivom X-girls izvele su vlastitu koreografiju uz prigodnu božićnu glazbu. Voditelji programa bili su Tamara Šimunic, učenica 6. D razreda i Antun Marić, učenik 6. A razreda. Sve su točke pripremili i s učenicima uvježbali učitelji voditelji skupina izvannastavnih aktivnosti i učitelji hrvatskoga jezika. Dekoracije za ovogodišnju pozornicu izradili su svi učenici razredne nastave sa svojim učiteljicama i vrtićka skupina Kockice sa svojom odgojiteljicom Ines Bilas Popović i učenici viših razreda na satima likovne kulture. Pozornicu su uredili učitelji Sanja Flajs Vidaković i Zoran Vidaković uz pomoć učenika, polaznika Likovne grupe. I ova je priredba pokazala bogat i sadržajan rad učitelja u izvannastavnim aktivnostima i mnoštvo učenika od 1. do 8. razreda koji nalaze vremena, uz sve školske obveze, baviti se i raznim drugim aktivnostima.

Ostale obavijesti

01. veljače 2023.

KAJ SO JELI NAŠI STARI?

U Odjelima za učenike s teškoćama u razvoju, dana 31.1. 2023. održana je prva u nizu kuharska radionica. Nakon kraćeg […]

01. veljače 2023.

Priprema djece za upis u prvi razred

U protekla dva tjedna stručni suradnici škole (psihologinja, logopedinja i pedagog) te ravnatelj škole kroz različite aktivnosti upoznali su buduće […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content