NASLOVNICA / Novosti / Tjedan hrvatskog jezika

Tjedan hrvatskog jezika

17. ožujka 2012.

U petak, 16. 3. 2012. godine, učenici 6. a razreda obilježili su Tjedan hrvatskog jezika.

U sklopu integrirane nastave povijesti i hrvatskog jezika učenici su učili o povijesti hrvatskog jezika i prvim pisanim spomenicima na hrvatskom jeziku. Učenici su sudjelovali i u maloj radionici pisanja glagoljice. Imali su zadatak glagoljicom napisati svoje ime i prezime te nacrtati jedan glagoljički inicijal. Najljepši radovi bit će izloženi na prigodnom panou.

Tjedan hrvatskog jezika obilježava se od 11. do 17.  ožujka u spomen na Deklaraciju o nazivu i položaju hrvatskog jezika izdanu 17.03. 1967.

učitelj hrvatskog jezika Vjekoslav Čordašev

10. lipnja 2021.

Pero naših učenika… Podravina kroz stihove

Uz Godinu čitanja 2021. nastavljamo s projektima poticanja čitanja i kreativnog izražavanja u našoj školi. U ova teška vremena kad […]

09. lipnja 2021.

Cijepljenje učenika COVID

Obavijest za roditelje učenika od šestog do osmog razreda.