NASLOVNICA / Novosti / Tiho šapuće mi jesen

Tiho šapuće mi jesen

Autor:

17. listopada 2018.

U sklopu ovomjesečnih događanja u našem gradu pod nazivom Jesen u Đurđevcu, učenici od petoga do osmoga razreda naše škole, danas su govorili o jeseni na poseban način. Naime, pod motom parafriziranih stihova Dobriše Cesarića Tiho šapuće mi jesen učenici su čitali stihove i prozne ulomke o jeseni. Sve se odvijalo u opuštenoj atmosferi, u parku nasuprot našoj školi.

Učenici su izabrali mjesto na malenoj livadi u blizini spomenika Grguru Karlovčanu i sjedeći na dekama čitali stihove na zavičajnome jeziku te nekoliko priča i vlastitih proznih uradaka posvećenih jeseni. Potom su učenici, polaznici Likovne grupe, ostaviti trag u prirodi (kako i glasi definicija Land art-a) koristeći dijelove samog okoliša (kamenje, grane, lišće). Kroz razgovor i pomoću fotografija učenici su prvo saznali što je to land art. Land art je umjetnička forma koja je stvorena u prirodi, koristeći prije svega materijale iz prirode kao što su tlo, zemlja, stijene, organski mediji (grančice, lišće, kamenčići, češeri). Radovi stoje u krajoliku koji je i sredstvo njihovog stvaranja. Podijeljeni u grupe, učenici su zajedno tražili materijal – lišće u različitim bojama za stvaranje svojeg djela. Provodeći vrijeme u izradi Land arta učenici su koristili svoju maštu, kreativnost, te uz dobrobit boravka na svježem zraku, učili o prirodi i prirodnim mjestima. To je aktivnost koja kombinira kreativnost i učenje, zabavu i tjelesnu aktivnost te priliku za igru i istraživanje. Od prikupljenih materijala iz parka učenici su izradili kravatu koja je ostala u parku gdje su materijali i pronađeni, a rad je ujedno i poveznica sa sutrašnjim Svjetskim danom kravate. Današnjim događanjem, povezivanjem suvremene likovne umjetnosti i književnosti izvan učionice učenici i njihovi učitelji hrvatskoga jezika i učitelj likovne kulture, pokazali su kako na zanimljiv način povezati nastavne sadržaje te učenicima nastavu učiniti zanimljivijom i zabavnijom.

Ostale obavijesti

09. srpnja 2024.

Naša škola treću godinu za redom dobila oznaku Sigurnija škola

U sklopu projekta “Sigurnija škola” u organizaciji Hrvatskog Crvenog križa naša škola je i u ovoj školskoj godini, trećoj za […]

03. srpnja 2024.

Završna svečanost učenika osmih razreda

U utorak, 2. srpnja 2024. godine, u Domu kulture održana je završna svečanost učenika osmih razreda. Na početku programa nazočne […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content