NASLOVNICA / Novosti / Terenska nastava učenika šestih razreda

Terenska nastava učenika šestih razreda

Autor:

08. svibnja 2018.

U petak, 4. svibnja učenici šestih razreda sa svojim razrednicima: Ivanom Đurocijem, Jelicom Mrak, Brankom Maznikom i Ivanom Jakopčević u sklopu terenske nastave posjetili su Sisak i Park prirode Lonjsko polje.

Učenici su uzbuđeni došli u školsko dvorište u ranim jutarnjim satima i s nestrpljenjem čekali polazak. Nakon što su se svi udobno smjestili, putovanje je počelo. Prvo odredište bio je jedan od najstarijih gradova kontinentalne Hrvatske – Sisak. U Sisku su posjetili renesansnu sisačku utvrdu Stari grad i Gradski muzej. Uz stručno vodstvo dobili su mnogo informacija o povijesti grada i najvažnijim bitkama, posebno o poznatoj bitci iz 1593. godine kojom je zaustavljeno daljnje prodiranje Turaka u Europu. Iz Siska su krenuli prema europskom selu roda Čigoč gdje su nakon ručka imali edukativno predavanje o životu roda. Puni dojmova uputili su se u selo Krapje u kojem su upoznali biljni i životinjski svijet Lonjskog polja te posavsku arhitekturu nastalu u 18. i 19. stoljeću. Kao šećer na kraju uslijedila je vožnja turističkim brodom po rijeci Savi prilikom koje su učenici uživali u ljepotama Parka prirode.

Utvrda Stari grad u Sisku

Prikaz bitke iz 1593. godine

Gradski muzej u Sisku

Edukativno predavanje u europskom selu roda Čigoč

Vožnja turističkim brodom po rijeci Savi

Ostale obavijesti

01. veljače 2023.

KAJ SO JELI NAŠI STARI?

U Odjelima za učenike s teškoćama u razvoju, dana 31.1. 2023. održana je prva u nizu kuharska radionica. Nakon kraćeg […]

01. veljače 2023.

Priprema djece za upis u prvi razred

U protekla dva tjedna stručni suradnici škole (psihologinja, logopedinja i pedagog) te ravnatelj škole kroz različite aktivnosti upoznali su buduće […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content