NASLOVNICA / Novosti / Terenska nastava učenika šestih razreda

Terenska nastava učenika šestih razreda

Autor:

08. svibnja 2018.

U petak, 4. svibnja učenici šestih razreda sa svojim razrednicima: Ivanom Đurocijem, Jelicom Mrak, Brankom Maznikom i Ivanom Jakopčević u sklopu terenske nastave posjetili su Sisak i Park prirode Lonjsko polje.

Učenici su uzbuđeni došli u školsko dvorište u ranim jutarnjim satima i s nestrpljenjem čekali polazak. Nakon što su se svi udobno smjestili, putovanje je počelo. Prvo odredište bio je jedan od najstarijih gradova kontinentalne Hrvatske – Sisak. U Sisku su posjetili renesansnu sisačku utvrdu Stari grad i Gradski muzej. Uz stručno vodstvo dobili su mnogo informacija o povijesti grada i najvažnijim bitkama, posebno o poznatoj bitci iz 1593. godine kojom je zaustavljeno daljnje prodiranje Turaka u Europu. Iz Siska su krenuli prema europskom selu roda Čigoč gdje su nakon ručka imali edukativno predavanje o životu roda. Puni dojmova uputili su se u selo Krapje u kojem su upoznali biljni i životinjski svijet Lonjskog polja te posavsku arhitekturu nastalu u 18. i 19. stoljeću. Kao šećer na kraju uslijedila je vožnja turističkim brodom po rijeci Savi prilikom koje su učenici uživali u ljepotama Parka prirode.

Utvrda Stari grad u Sisku

Prikaz bitke iz 1593. godine

Gradski muzej u Sisku

Edukativno predavanje u europskom selu roda Čigoč

Vožnja turističkim brodom po rijeci Savi

Ostale obavijesti

05. srpnja 2021.

Svečana dodjela svjedodžbi osmašima i proglašenje učenika generacije

Danas je u velikoj dvorani naše škole održana skromna, no svečana dodjela svjedodžbi učenicima osmih razreda. Okupljenim osmašima s nekoliko […]

05. srpnja 2021.

Preuzet paket za projekt Crvenog križa Sigurnije škole i vrtići

U našu školu stigle su torbe prve pomoći koje će biti podrška u projektu Crvenog križa koji je odobrilo Ministarstvo […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content