NASLOVNICA / Novosti / Terenska nastava učenika područnih škola u Đurđevac

Terenska nastava učenika područnih škola u Đurđevac

Autor:

30. listopada 2017.

Učenici Područnih škola Budrovac, Čepelovac, Mičetinac i Sirova Katalena sa svojim su učiteljima 26. listopada 2017. ostvarili terensku nastavu u Đurđevac. 

Šetnjom gradom i gradskim parkom ponovili su nastavne sadržaje o jesenskim promjenama, a zatim se uputili do Gradske knjižnice gdje su posjetili Dječji odjel. Tamo ih je dočekala knjižničarka Katarina Pavlović koja je učenicima govorila o tome kako mogu postati članovi Dječjeg odjela, kako se snaći u knjižnici, te kako valja čuvati knjige. Na kraju im je pročitala slikovnicu „Oprostite… jeste li vi vještica?“ te istaknula važnost čitanja za učenje i zabavu. Slijedio je kratki odmor i užina na gradskom igralištu te odlazak u Dom kulture gdje su gledali kazališnu predstavu „Patuljak traži sreću“ u izvedbi Dječjeg gradskog kazališta iz Čakovca. Nakon što su zajedno s patuljkom pronašli sreću, posjetili su Zagrebačku banku povodom Međunarodnog dana štednje. Djelatnice banke poučile su učenike što se u banci radi, kako je najbolje štedjeti te su ukazale na važnost štednje i odgovorno upravljanje novcem. Na kraju su svoje male goste darivale balonima i bojankama, a svaku područnu školu zidnim satom, te ih pozvale da sa svojim roditeljima dođu u banku i otvore svoj štedni račun. Nastavni dan završio je odlaskom kućama, a znanja stečena na terenskoj nastavi učenicima će olakšati svladavanje nastavnih sadržaja.  

Ostale obavijesti

15. listopada 2021.

Osmaši naučili kako pružiti prvu pomoć unesrećenima

Jučer, 14.listopada 2021., našu su školu posjetili djelatnici Zavoda za hitnu medicinu Koprivničko-križevačke županije. Učenicima osmih razreda na zanimljiv su […]

12. listopada 2021.

Sedmaši posjetili Krapinu

U četvrtak, 7. listopada 2021., učenici svih sedmih razreda naše škole bili su na terenskoj nastavi u Krapini. Učenici su […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content