NASLOVNICA / Novosti / Terenska nastava učenika područnih škola

Terenska nastava učenika područnih škola

Autor:

24. ožujka 2013.

Učenici Područnih škola Budrovac, Čepelovac, Mičetinac i Sirova Katalena su sa svojim učiteljicama u sklopu terenske nastave 21. 3. 2013. upoznali svoj širi zavičaj.

Posjetili su Centralnu plinsku stanicu Molve  gdje ih je vrlo ljubazno primila gospođa Ines Hemetek-Potroško i govorila o proizvodnji nafte i plina u Hrvatskoj te ulozi plinske stanice za gospodarstvo zavičajne regije. Nastavni dan nastavili su posjetom župnoj crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije gdje ih je dočekao župnik fra Tomislav Glavnik i pokazao im  unutrašnjost ove predivne crkve te govorio o čudotvornom kipu Majke Božje Molvarske. Mali su putnici odmor pronašli u Osnovnoj školi Molve gdje su srdačno i toplo dočekani. Razgledali su učionice, upoznali nove prijatelje te se brzo i lako uklopili u njihovo društvo. Na kraju su u Virju posjetili Memorijalnu zbirku slika Josipa Turkovića i etnografsku zbirku podravskog rukotvorja. Svim svojim domaćinima, učenici su u znak zahvalnosti na gostoprimstvu, darivali prigodne uskrsne darove koje su sami izradili te im zaželjeli sretan Uskrs.

Ostale obavijesti

22. travnja 2024.

Upis u prvi razred – privremeno izvješće

U vremenu od 8. do 22. travnja 2024. godine proveden je postupak upisa djece dorasle za upis u prvi razred […]

22. travnja 2024.

Ivan Jakupčić osvojio 6. mjesto na državnom Natjecanju iz Povijesti

Od 17. do 19. travnja  2024. u Puli je održano  25. državno Natjecanje iz povijesti za učenike osnovnih i srednjih […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content