NASLOVNICA / Novosti / Terenska nastava učenika područnih škola

Terenska nastava učenika područnih škola

Autor:

24. ožujka 2013.

Učenici Područnih škola Budrovac, Čepelovac, Mičetinac i Sirova Katalena su sa svojim učiteljicama u sklopu terenske nastave 21. 3. 2013. upoznali svoj širi zavičaj.

Posjetili su Centralnu plinsku stanicu Molve  gdje ih je vrlo ljubazno primila gospođa Ines Hemetek-Potroško i govorila o proizvodnji nafte i plina u Hrvatskoj te ulozi plinske stanice za gospodarstvo zavičajne regije. Nastavni dan nastavili su posjetom župnoj crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije gdje ih je dočekao župnik fra Tomislav Glavnik i pokazao im  unutrašnjost ove predivne crkve te govorio o čudotvornom kipu Majke Božje Molvarske. Mali su putnici odmor pronašli u Osnovnoj školi Molve gdje su srdačno i toplo dočekani. Razgledali su učionice, upoznali nove prijatelje te se brzo i lako uklopili u njihovo društvo. Na kraju su u Virju posjetili Memorijalnu zbirku slika Josipa Turkovića i etnografsku zbirku podravskog rukotvorja. Svim svojim domaćinima, učenici su u znak zahvalnosti na gostoprimstvu, darivali prigodne uskrsne darove koje su sami izradili te im zaželjeli sretan Uskrs.

Ostale obavijesti

25. siječnja 2022.

Upis u prvi razred – pozivi

Poštovani roditelji budućih učenika prvog razreda, U odgojnim skupinama koje polaze vaša djeca nalaze se pozivi za upis u prvi […]

24. siječnja 2022.

Nastava na daljinu – obavijest

Poštovani roditelji i učenici, s obzirom na trenutno nepovoljnu epidemiološku situaciju u našoj Školi obavještavamo vas da se od utorka, […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content