NASLOVNICA / Novosti / Terenska nastava učenika petih razreda

Terenska nastava učenika petih razreda

Autor: Ana Cenkovčan

24. svibnja 2018.

Dana 18. svibnja 2018. godine učenici petih razreda posjetili su Park prirode Kopački rit, muzej Vučedolske kulture i grad Osijek u pratnji svojih razrednica Katice Tomrlin, Jasmine Filipović Konjarek,  Sanje Vlah Maznik i Ane Cenkovčan.

Učenici su posjetili jedan od najvećih i najatraktivnijih očuvanih izvornih močvarnih prostora Europe Park prirode Kopački rit. Brojni rukavci i jezerca uz rijeku Dunav te bogatstvo vode razvili su zanimljiv životinjski i biljni svijet. Najprije su se vozili vlakićem do Sakadaša, uslijedila je vožnja brodom, te kratko predavanje o Kopačkom ritu uz posjet izložbi o flori i fauni. Šetnicom „Bijelog lopoča“ učenici su stigli u restoran pansiona Didin Konak u Kopačevu. Uslijedila je vožnja do arheološkog lokaliteta Vučedol koji je smješten uz obalu Dunava i jedan je od najznačajnijih lokaliteta neolitika na ovom području, a dobio je naziv “Vučedolska kultura”. Učenici su imali prilike razgledati muzej uz stručno vodstvo. U popodnevnim satima učenici su prošetali Osječkom promenadom te se upoznali sa nekim znamenitostima grada. Na povratku učenici su bili vrlo dobro raspoloženi, razgovarali su i pričali dogodovštine s izleta.   

Ostale obavijesti

01. prosinca 2021.

Šahisti osvojili 2. mjesto na županijskom prvenstvu!

U utorak, 30. studenog 2021. godine, u Svetom Ivanu Žabnu je održano Županijsko prvenstvo osnovnih škola Koprivničko-križevačke županije u šahu. […]

26. studenoga 2021.

NAJAVA: Volonterska akcija

Školski filantropski klub „IZVOR DOBROTE“ Osnovna škola Đurđevac POZIV ZA UKLJUČIVANJE U VOLONTERSKU AKCIJU Poštovani, U sklopu rada Školskog filantropskog […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content