NASLOVNICA / Novosti / Terenska nastava učenika 6. razreda

Terenska nastava učenika 6. razreda

Autor: Davorka Hrženjak

18. listopada 2023.

Dana 13. listopada 2023. održana je terenska nastava na kojoj su sudjelovali učenici 6. a, 6. b, 6. c i 6. d razreda. Učenike su vodili njihovi razrednici Saša Senjan, Sanja Vlah Maznik, Ivana Skender i Davorka Hrženjak. Dan je bio predivan za ostvarivanje terenske nastave u prirodi, a prvo mjesto koje smo posjetili bio je akvarij slatkovodnih riba Hrvatske Aquatika u Karlovcu. Uz stručno vodstvo vodiča učenici su naučili puno novih informacija o životu riba u hrvatskim rijekama od izvora do ušća. Posebnu je pažnju ovaj akvarij posvetio endemskim vrstama riba koja žive na području hrvatskoga krša. S velikim zanimanjem i čuđenjem učenici su promatrali najveće ribe u akvariju. Po veličini su se najviše istaknuli somovi, murine i šarani. Nakon akvarija put nas je vodio do ručka u restoranu, a nakon njega uslijedio je vrhunac naše terenske nastave na Plitvičkim jezerima. Dan je bio idealan te smo u slapovima i prekrasnoj boji jezera mogli uživati cijelo poslijepodne. Učenike je posebno zapanjio Veliki slap kraj kojeg smo se i svi fotografirali. I tako smo se stazu po stazu uz brojne slapove penjali sve do jezera Kozjak. Tamo smo imali odmor pola sata za užinu, ali i uživanje u jesenskim bojama okolnih šuma. Preko ovog jezera prevezao nas je brod na drugu stranu, a od tamo nas je plitvički autobus, popularno nazvani vlakić, prevezao do stanice koja je blizu točke s koje smo krenuli u obilazak. Puni dojmova, puni znanja i puni lijepih iskustava krenuli smo prema Đurđevcu i tako smo ostvarili najbolji oblik nastave, a to je nastava u prirodi!

Pripremio učitelj Saša Senjan

Ostale obavijesti

15. travnja 2024.

Kviz znanja povodom Noći knjige

Povodom ovogodišnje Noći knjige organiziramo školski kviz znanja! Tom prigodom organizirana je i prigodna prodaja otpisanih knjiga po simboličnim cijenama. […]

12. travnja 2024.

Natječaj “Podravina u stihovima”

Objavljujemo 11. Natječaj “Podravina u stihovima” za mlade pjesnike u kojem sudjeluju učenici viših razreda. Svi učenici pišu pjesme na […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content