NASLOVNICA / Događanja i obavijesti - knjižnica / Terenska nastava područnih škola u Đurđevac

Terenska nastava područnih škola u Đurđevac

Autor: Antonela Carek

19. listopada 2021.

U petak, 15. 10. 2021., učenici Područnih škola Budrovac, Čepelovac, Mičetinac i Sirova Katalena, sa svojim učiteljicama Olgom Lazar, Majom Magdić i Martinom Krajcar Baltić te učiteljem Davorom Šokecom, posjetili su grad Đurđevac.

Terensku su nastavu započeli posjetom Osnovnoj školi Đurđevac. Prošetali su hodnicima i razgledali urede u kojima rade stručni suradnici, ravnatelj i administrativno osoblje škole. Ponovili su što su naučili o djelatnicima škole i porazgovarali s nekima od njih. Uputili su se potom u školsku knjižnicu gdje im je knjižničarka Nataša Švaco održala predavanje i prikazala kratki film o ponašanju u knjižnici. Upoznala ih je s načinom posudbe knjiga i ostalim važnim informacijama vezanim uz rad knjižnice. Učenici su razgledali knjige na policama i prolistali one koje su im se najviše svidjele. U Muzeju Grada Đurđevca razgledali su izložbu LEGO modela članova kluba KOCKICE. Djelatnica Cecilija Kopljarević pokazala im je i Interpretacijski centar Picokijade i ukratko ispričala najzanimljivije činjenice o Starom gradu i Picokijadi. Na kraju su posjetili dječji odjel Gradske knjižnice Đurđevac. Knjižničarka Katarina Pavlović ispričala im je priču o mišu koji je došao u knjižnicu i upoznala učenike s knjižničarskom građom dječjeg odjela, informacijama o članstvu i posudbi knjiga, radom knjižnice i poslovima knjižničara.

Učenici su terensku nastavu završili igrom na dječjem igralištu.

                                                                                                                                     učiteljica Maja Magdić

Ostale obavijesti

23. lipnja 2022.

Završni ples osmaša OŠ Đurđevac

Učenici osmih razreda posljednji nastavni dan otplesali su ispred škole ples grizlica. Pripremila ih je učiteljica glazbene kulture Kristina Benko […]

09. lipnja 2022.

Rezultati natjecanja u krasnoslovu “Podravina u stihovima”

Danas je održana javna priredba naše škole povodom njegovanja zavičajnog pjesništva u Domu kulture Đurđevac. U finalnom natjecanju u pisanju […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content