NASLOVNICA / Novosti / Svjetski humanitarni dan

Svjetski humanitarni dan

17. studenoga 2010.

Učenici Područnih škola Budrovac, Čepelovac, Mičetinac i Sirova Katalena i njihovi učitelji 16. studenog 2010. priveli su kraju svoju humanitarnu akciju. U protekla dva tjedna sakupljali su odjeću, obuću i igračke u mjestima stanovanja na poticaj svojih učitelja.

Ovom aktivnošću priključili su se sabirnim akcijama Crvenog križa koje se provode svake jeseni. Kroz nastavu su učili kako djelovati humano, suosjećati s ljudima u potrebi i nastojali svojim aktivnostima to i pokazati. S roditeljima su izdvojili odjeću i obuću koju su prerasli te se sami odrekli nekih  dragih im igračaka da bi razveselili onu djecu koja to nemaju. Učenici, predstavnici svake područne škole, u pratnji jednog roditelja te svojih učitelja su u prostorije Crvenog križa dovezli sakupljenu odjeću, obuću i igračke te sve predali aktivistima Crvenog križa Đurđevac u nadi da će doista nekome pomoći i razveseliti ga. Vrlo su ponosni što su sudjelovali u ovoj dobrovoljnoj akciji te su poželjeli da i ubuduće djeluju humanitarno. Aktivistice Crvenog križa su se zahvalile svojim malim gostima i njihovim učiteljima na nesebičnom i humanom radu. Susretu je prisustvovao i ravnatelj škole, gospodin Martin Trepotec te pohvalio humanost malih đaka.

24. lipnja 2021.

Upis učenika u srednju školu

Od sutra (25. lipnja )počinju prijave obrazovnih programa. Učenici su dobili potrebne upute kako prijaviti obrazovne programe ( do 6 […]