NASLOVNICA / Novosti / Svjetski dan osoba sa sindromom Down

Svjetski dan osoba sa sindromom Down

Autor:

26. ožujka 2020.

Dana 21. ožujka obilježava se Svjetski dan osoba sa sindromom Down.

Prosječno jedno od 650 novorođene djece rađa se sa sindromom Down, kromosomskim poremećajem koji nastaje uslijed viška jednog kromosoma ili dijela kromosoma u jezgri svake stanice tijela. Taj poremećaj utječe na fizički i mentalni razvoj djeteta. Datum obilježavanja tog dana, 21. ožujka odabran je simbolično, s obzirom da u sebi sadrži brojeve 21 i 3 te time asocira trisomiju 21. kromosoma, što je osnovno obilježje sindroma Down. Simbol ovog dana su rasparene šarene čarape čijim nošenjem ukazujemo na različitost osoba sa sindromom Down.

U Odjelima za učenike s teškoćama u razvoju, četvero učenika sa sindromom Down pohađa odgojno- obrazovne skupine. Kako ove godine nismo bili u mogućnosti svi zajednički obilježiti njihov dan, svatko od nas obilježio ga je kod kuće, noseći različite šarene čarape.

Svjetski dan sindroma Down obilježili smo i plakatima koji se nalaze u prostorijama važnih institucija grada Đurđevca.

Ostale obavijesti

08. prosinca 2022.

Učenici 8.d razreda osvojili posjet Interpretacijskom centru Muzej bećarac

Učenici 8. d razreda osvojili su besplatan posjet Interpretacijskom centru Muzej bećarca u Pleternici. Rezultat je to prijave na Javni […]

07. prosinca 2022.

Školski medni dan

„Slatko, slađe, najslađe – MED.“ Učenici prvog razreda Osnovne škole Đurđevac obilježili su Školski medni dan koji se svake godine […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content