NASLOVNICA / Novosti / Sveti Niko svijetom šeta, traži djecu svoju, jer za svako dobro dijete ima stvarcu koju

08. prosinca 2016.

A tko traži, taj i nađe. Tako je sveti Nikola, 4. prosinca 2016. godine pronašao puno dobre djece u župnoj crkvi u Budrovcu.

Čuo je on lijepe recitacije o sebi, o čistim cipelicama i čizmicama, o strepnji male djece hoće li doći, čuo je on i radosnu pjesmu te je ispred crkve i zastao. Znao je on da ga se ovdje s nestrpljenjem očekuje. Sva sreća da se dobro pripremio, košare pune darova sa sobom je donio. Dok je zločesti krampus za njime sa šibama skakutao, ušao je u crkvu uz zvuke vesele pjesme, a svako dječje lice ozarilo se osmijehom. S dječicom je malo porazgovarao, a zatim ih sve redom darivao. Slatkišima i šibom. Krampus je na hladnoći drhtao, pokušao ući u crkvu, no do dobre djece nije stigao. S poklonom u ručicama, sigurni od krampusa uz svoje roditelje, sretni i zadovoljni otišli su kućama, a dobri Sveti Nikola nastavio je svoj put u potrazi za drugom dobrom djecom.

Prigodni program dobrodošlice Svetom Nikoli pripremili su učenici Područnih škola Čepelovac, Sirova Katalena i Budrovac sa svojim učiteljicama Silvijom Topolčić, Martinom Krajcar Baltić i Olgom Lazar, a poklone su pripremile djelatnice Caritasa župe Budrovac i župnik Mladen Gorupić. Veliko hvala svima koji su svojim doprinosom omogućili djeci da dožive radosne trenutke u društvu dragog ima sveca.

Fotogalerija:

Učiteljica Olga Lazar

Aktivnosti u Područnoj školi Sirova Katalena tijekom posljednjeg tjedna nastave

Učenici Područne škole Sirova Katalena proveli su posljednji tjedan nastave u igri na otvorenom i ponavljanju nastavnih sadržaja kroz zabavne […]