NASLOVNICA / Novosti / Svečano otvorena novouređena Senzorna soba u našem Odjelu za djecu s teškoćama u razvoju

Svečano otvorena novouređena Senzorna soba u našem Odjelu za djecu s teškoćama u razvoju

Autor:

25. studenoga 2018.

U Odjelu za djecu s teškoćama u razvoju u četvrtak, 22. studenoga, otvorena je Senzorna soba. Stimulativna i smirujuća atmosfera u ovoj posebno opremljenoj sobi omogućava poboljšanje koordinacije, koncentracije i govornih sposobnosti te djeluje relaksirajuće na učenike. Za ovaj novouređeni prostor naša je škola dobila 100.000,00 kuna od Zagrebačke banke osvojivši drugo mjesto na raspisanom natječaju projekata Moj Zaba Start.

Projekt smo prijavili u suradnji s Gradom Đurđevcom pod nazivom Oaza mira. Novčanom nagradom uređena je posebna soba za tretman djece koja pokazuju simptome disfunkcije senzorne integracije. Preuređena je prostorija na Odjelu za učenike s teškoćama u razvoju te je od nje napravljena didaktičko-senzorna soba za terapiju senzorne integracije, a soba služi za višestruku stimulaciju osjetila i stjecanje iskustva uz pomoć svjetla, mirisa, zvukova i opipa kod djece s teškoćama. Osim toga, održano je i nekoliko radionica za učenike i druge potencijalne korisnike na kojima su učili i vježbali razvoj motoričkih, komunikacijskih, te socijalnih vještina i znanja uz upotrebu didaktičke opreme za vježbanje percepcije (vid, sluh, dodir, miris). „Ovdje smo radi naše djece, naših korisnika koji će ovu senzornu sobu koristiti i mogu se samo zahvaliti, posebno našim sponzorima koji su prepoznali naš projekt koji je namijenjen upravo za našu najosjetljiviju učeničku dob“, rekao je naš ravnatelj Danijel Domišljanović. Prisutnima su se obratili i Alemka Golić iz Zagrebačke banke, gradonačelnik Hrvoje Janči te saborski zastupnik i predsjednik Gradskog vijeća Željko Lacković. „Unazad pet godina Grad posebno vodi brigu o socijalno osjetljivim skupinama i ovo je samo nastavak toga. Vidjeli smo i da je pri kraju energetska obnova zgrade u kojoj se nalazimo, a sobu će uz učenike koristiti i članovi Udruge Mali princ te djeca iz vrtića bude li potreba jer u Đurđevcu svi živimo jedni za druge“, rekao je gradonačelnik. Na otvorenju su bili prisutni i učenici koji su sudjelovali u snimanju posebnog filma posvećenog svečanom otvorenju Senzorne sobe kako bi ukazali na važnost i značaj koji ona ima za njih.

Ostale obavijesti

01. veljače 2023.

KAJ SO JELI NAŠI STARI?

U Odjelima za učenike s teškoćama u razvoju, dana 31.1. 2023. održana je prva u nizu kuharska radionica. Nakon kraćeg […]

01. veljače 2023.

Priprema djece za upis u prvi razred

U protekla dva tjedna stručni suradnici škole (psihologinja, logopedinja i pedagog) te ravnatelj škole kroz različite aktivnosti upoznali su buduće […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content