NASLOVNICA / Novosti / Susret s Ankicom Blažinović-Kljajo

Susret s Ankicom Blažinović-Kljajo

02. travnja 2019.

Povodom Međunarodnog dana dječje knjige, danas je našu školu posjetila svestrana gošća, Ankica Blažinović-Kljajo. Cijeli svoj radni vijek provela je u školi, najprije kao profesorica hrvatskog jezika, a sada radi kao diplomirana knjižničarka u OŠ Brestje. Počela je pisati još u osnovnoj školi kao mlada spisateljica.

Druženje s učenicima u dramskoj i novinarskoj grupi najdraži joj je dio posla, a da su rezultati uspješni, potvrđuju i sudjelovanja na brojnim županijskim i državnim manifestacija, poput LiDraNa. Uvrštena je u Zbornik drama i predložaka za igre autorskog alternativnog kazališta 2001.-2002., Centar za kulturu i informacije Maksimir i dr., Zagreb, 2003.; Zbornik drama i predložaka za igre, 26. i 27. SKAZ i 30. i 31. SKAZ, Kulturni centar Peščenica i dr. Zagreb, 2003. i 2008.

Surađivala je u časopisima za djecu.

Otkrivši veliku ljekovitost priča, počela je za djecu pisati priče koje su objavljene u dvije zbirke: Priče iz bakina dvorišta i Meni je najbolje biti ja. Svoje odrastanje i životne mijene zabilježila je i u duhovno-refleksivnoj poeziji:

INSPIRACIJA

Pjesme se u meni same pišu,

samo izrone k’o krijesnice u noći,

i čini mi se, iako su moje,

da žive same dalje izvan mene.

One imaju svoje tijelo, svoju dušu,

i kao dijete sa svijetom,

rastu u dodiru s tobom.

Susret je organizirala izdavačka kuća Alfa, a razgovor i druženje bilo je s učenicima četvrtih razreda naše škole. U ugodnom druženju učenici su otkrili novu ulogu pričanja priča: ljekovitost.

Njene misli u knjizi dojmova:

24. lipnja 2021.

Upis učenika u srednju školu

Od sutra (25. lipnja )počinju prijave obrazovnih programa. Učenici su dobili potrebne upute kako prijaviti obrazovne programe ( do 6 […]