NASLOVNICA / Novosti / Susret i radionice s Jasnom Held

Susret i radionice s Jasnom Held

Autor:

06. travnja 2016.

Prema kurikulumu 25. travnja 2016. godine u našu školu dolazi Jasna Held, profesionalna kazivačica bajki, narodnih priča i predaja. U njenim radionicama sudjelovat će svi učenici razredne nastave.

Radionice će biti u maloj sportskoj dvorani za sve učenike razredne nastave prema rasporedu:

1. radionica: 9.55-10.40 sati – 1. a, 1. b, 2. a, 2. b 2. radionica: 10.50-11.35 sati – 2. c, 2. d, 3. b, 3. c, 3. d 3. radionica: 11. 40-12.25 sati – 4. a, 4. b, 4. c, 4. d 4. radionica: 12.30-13.15 sati – PŠ, odjeli za djecu s teškoćama u razvoju, 1.c, 3.a

Susret je dogovoren u suradnji s Gradskom knjižnicom.

Jasna Held rođena je u Dubrovniku gdje i danas živi. Pripovjedačica je bajki i priča za djecu i odrasle.

Ovim se zanimanjem aktivno bavi od 1994. nastupajući za djecu u dječjim vrtićima, osnovnim školama, kazalištima, dječjim domovima, bolnicama te za odrasle u kazalištima, klubovima, raznim Domovima /za stare i nemoćne/ i na festivalima širom Europe. Ima mnoga priznanja iz međunarodne karijere. Kazališni nastupi i gluma dio su njezinog djetinjstva i mladosti. Prva pripovijedanja vezana su uz djetinjstvo njezine djece, no postati pripovjedač i nastupati pred publikom nešto je posve drugačije. Najvažnije iskustvo vezano za bajke i pripovijedanje doživjela je u ratu 1991. Sklonište za vrijeme granatiranja, djeca, starci, žene i strah. Pripovijedati je počela svojoj kćeri. I tada se stvorio  čudesan i dubok doživljaj koji ju je poveo na tajnovit put bajki i pripovijedanja. Od tada putuje i pripovijeda bajke i narodne priče svima koji vole i žele slušati predaje.

“Bajke sam otkrila kad sam počela čitati, to mi je postalo nešto drago, a najviše sam ih čitala u pubertetu, kad sam imala nekih problema, kad me nešto mučilo. Skrila bih se i čitala knjige bajki, zapravo jednu smeđu knjigu boje čokolade i svaki put bih se osjećala bolje.

Svaki puta kada pripovijedam, svaki put je prvi put. Dobar pripovjedač mora znati dobro ući u samu  bajku, kretati se njome sigurno, imati dobar glas i izgovor jer svaki se glas treba dobro čuti, i do zadnjih redova. Tijekom pripovijedanja događa se čarolija, dobar pripovjedač vodi publiku. To je nešto što je vrlo posebno, rašire se oči, putuju djeca sa junakom kroz samu bajku, i sve ono što se u bajci događa, događa se i u njima samima.“ – Jasna Held

Ostale obavijesti

06. listopada 2022.

Grad Đurđevac razveselio učenike predstavom povodom obilježavanja Dječjeg tjedna

U obilježavanje Dječjeg tjedna uključio se i Grad Đurđevac tako da je za sve učenike razredne nastave organizirao predstavu Stepenicama […]

05. listopada 2022.

Učitelj Nikola Mihočka dobitnik je Godišnje nagrade Ministarstva znanosti i obrazovanja

Na temelju Pravilnika o nagrađivanju učitelja, nastavnika, stručnih suradnika i ravnatelja u osnovnim i srednjim školama te učeničkim domovima, Povjerenstvo […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content