NASLOVNICA / Novosti / ŠUMA JE DOM NA TRI KATA

ŠUMA JE DOM NA TRI KATA

Autor: Maja Šalamon Nemet

24. siječnja 2023.

Slikovnica „Šuma je dom na 3 kata“ nastala je realizacijom projektne aktivnosti Kurikuluma.
Učenici 8.r. Odjela za učenike s teškoćama u razvoju Đurđevac, na satu Prirode i terenskoj nastavi upoznali su slojeve šume te istražili vrste biljaka i gljiva koje rastu u šumama našeg zavičaja. Projekt „Slojevi šume“ realizirali smo u međupredmetnoj korelaciji: Hrvatskog jezika, Prirode i Likovne kulture. Mentori učenicima bili su: Sanja Flajs-Vidaković, prof. defektolog i Zoran Vidaković, učitelj likovne kulture. Slikovnicu je lektorirala Antonela Carek, prof. hrvatskog jezika.
Ishodi projekta bili su: uočiti važnost šuma za život na Zemlji, spoznavanjem novih činjenica o šumama, proširivati znanje o zaštiti i očuvanju okoliša, upoznati stvaralaštvo književnika na temu šuma, pisati na zadanu temu, poštovati pravopisnu normu u pisanju, ilustrirati biljke iz slojeva šume tehnikom akvarela promatranjem biljaka iz neposredne stvarnosti, razvijati kulturu slušanja, poticati učenike na govorno i pisano izražavanje prema poticaju, osposobljavati učenike za izražajno čitanje, poticati stvaralačku znatiželju, razvijati komunikacijske vještine, razvijati zanimanje za upoznavanje i razumijevanje novih riječi.
Ova slikovnica neka bude poticaj u razvoju potrebe za očuvanjem šuma.

Ostale obavijesti

01. veljače 2023.

KAJ SO JELI NAŠI STARI?

U Odjelima za učenike s teškoćama u razvoju, dana 31.1. 2023. održana je prva u nizu kuharska radionica. Nakon kraćeg […]

01. veljače 2023.

Priprema djece za upis u prvi razred

U protekla dva tjedna stručni suradnici škole (psihologinja, logopedinja i pedagog) te ravnatelj škole kroz različite aktivnosti upoznali su buduće […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content