NASLOVNICA / Novosti / Sudjelovali smo u ovogodišnjoj Zelenoj čistki

Sudjelovali smo u ovogodišnjoj Zelenoj čistki

14. rujna 2018.

Nakon našeg uspješnog sudjelovanja u travnju u kampanji Let's Clean Up Europe! koju je pokrenula Europska komisija danas je naša škola sudjelovala u globalnoj akcija Let's do it! World! koja će u isti dan okupiti čak 150 zemalja oko pozitivnog cilja – čistog svijeta.

Upravo mi najmlađi možemo najviše aktivno doprinijeti očuvanju okoliša pravilnim odvajanjem i odlaganjem otpada, čime postajemo pozitivan primjer svojim vršnjacima, potičemo na volontiranje te ujedno podižemo svijest o očuvanju okoliša, a nas potiče da budemo bolji. Cilj je dosadašnjih akcija, kao i ove, podići svijest građana Hrvatske, posebice mladih, o njihovoj ulozi u stvaranju i načinu odlaganja otpada te važnosti očuvanja okoliša. Djeca i mladi su budući nosioci društva te ih treba motivirati da preuzmu inicijativu i brigu za okoliš jer je ista presudna za kvalitetan i zdrav život. Akciju čišćenja je naša škola provela od najmlađih prvih razreda do najstarijih osmih razreda. Najbolji pokazatelj osviještenosti i čistoće našega grada Đurđevca jest taj da su se učenici morali potruditi da bi pronašli smeće. Učenici su čistili okoliš škole, zelene površine oko Starog grada te ulicu Petra Zrinskog kraj reciklažnog dvorišta. Trudili smo se biti primjer drugima kako svaki pojedinac može doprinijeti boljem društvu i boljoj osviještenosti o zaštiti okoliša.

Dijana Kolarić, učiteljica prirode i biologije

10. lipnja 2021.

Pero naših učenika… Podravina kroz stihove

Uz Godinu čitanja 2021. nastavljamo s projektima poticanja čitanja i kreativnog izražavanja u našoj školi. U ova teška vremena kad […]

09. lipnja 2021.

Cijepljenje učenika COVID

Obavijest za roditelje učenika od šestog do osmog razreda.