NASLOVNICA / Događanja u knjižnici / Školska knjižnica - mjesto susreta s knjigama

Školska knjižnica – mjesto susreta s knjigama

Autor: Vedran Dautanec

11. listopada 2021.

Dana 11. listopada 2021. učenici 5. i 7. razreda Odjela za učenike s teškoćama u razvoju Đurđevac i učiteljica Sanja Flajs -Vidaković posjetili su školsku knjižnicu. Knjižničarka Nataša Švaco upoznala je učenike s razlikama školske knjižnice i Gradske knjižnice Đurđevac. Učenici su putem prezentacije upoznali osnovna pravila ponašanja u knjižnici. Individualnim pristupom knjižničarka je usmjerila učenike na sustav podizanja i zaduživanja knjiga. Osobit naglasak stavila je na načine postupanja i čuvanja knjiga. Knjižničarka je usmjerila učenike na razlike slikovnice i knjige te na enciklopedije i stručne knjige koje se koriste isključivo za rad u knjižnici. Učenici su zatim birali naslove pojedinih slikovnica i knjiga prema svojim sklonostima. Rad s učenicima bio je usmjeren na stupanj razvoja sposobnosti čitanja te u potpunosti prilagođen individualnim sposobnostima učenika. Učenici su upoznali izgled iskaznice za školsku knjižnicu te način korištenja i čuvanja. Učenici su vrednovali sat kao poučan i zanimljiv te su izrazili visok stupanj osobnog zadovoljstva. Ova aktivnost poticaj je razvoja sposobnosti čitanja i informacijske pismenosti učenika s teškoćama u razvoju.

Ostale obavijesti

06. prosinca 2021.

Projekt Čitamo i zabavljamo se u obitelji

U drugom polugodištu krenut će ostvarivanje projekta Čitamo i zabavljamo se u obitelji, a to je nastavak aktivnosti u Godini […]

16. studenoga 2021.

Sjećanje na Sinišu Glavaševića

“Vrijeme u kojem živimo toliko je nezahvalno da čovjek poželi da se nije ni rodio, ili bolje dase rodi u […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content