Učenici prvih razreda su 24.5.2016. zajedno sa svojim učiteljicama V. Šijak, M. Matić i B. Bionda prisustvovali satu humanosti u prostoru Gradskog društva Crvenog križa Đurđevac. Učenike su dočekale predsjednica društva Branka Stipović, ravnateljica Marina Perica i voloneke Marta Kolar i Božica Posavec. Gospođa Stipović je učenike ukratko upoznala s radom društva.
Nakon razgledavanja prostorija društva, učenicima je ekipa mladeži iz đurđevačke gimnazije prikazala postupak reanimacije (oživljavanja) na medicinskoj lutki, a ekipa podmlatka iz đurđevačke osnovne škole nekoliko načina pružanja prve pomoći kod različitih ozljeda. Nekoliko učenika prvih razreda je isto tako pokušalo izvesti postupak reanimacije na lutki. Na kraju je gospođa Stipović članicama ekipe podmlatka uručila priznanja za sudjelovanje na Gradskom natjecanju iz prve pomoći i svi su se počastili slatkišima. Ovaj sat humanosti i posjet Gradskom društvu Crvenog križa Đurđevac je za učenike dio Kurikuluma građanskog odgoja i obrazovanja.











19. lipnja 2026.
Učenici 7. A, 7. B, 7. C i 7. D sa svojim razrednicama Antonelom Carek, Majom Mlinarić Horvat, Elenom Zobunđija […]
17. lipnja 2026.
Osnovna škola Đurđevac kao partner gradu Đurđevcu zapošljava 16 pomoćnika u nastavi i 1 stručno komunikacijskog posrednika za 18-ero djece […]