NASLOVNICA / Događanja i obavijesti - knjižnica / Rezultati natjecanja "Podravina u stihovima"

Rezultati natjecanja “Podravina u stihovima”

Autor: Nataša Švaco

18. svibnja 2023.

Nakon raspisanog jubilarnog 10. Natječaja “Podravina u stihovima”, 17.5.2023. održana je javna priredba i natjecanje učenika u krasnoslovu. Stručno povjerenstvo u sastavu Božice Jelušić, Zdravka Seleša i Vladimira Miholeka izabralo je pet najboljih radova pod lozinkom. Na javnoj priredbi saznali smo rezultate.

Najbolje pjesme prema stručnom mišljenju Povjerenstva su: Borik – Vita Flamaceta, 6. a, mentor Vjekoslav Čordašev, Bagrem – Rajna Zrakić, 8. c, mentorica Antonela Carek, Mrakulja i goričar – Martin Leščan, 7. a, mentorica Ivana Jakopčević, Ravnica – Rahela Maznik, 7. c, mentorica Antonela Carek, Stare ulice – Lea Gregurec, 8. b, mentorica učenicama Antonela Carek.

Nagradu publike u krasnoslovu i ove godine odnio je Martin Leščan.

Povjerenstvo je pohvalilo sve pjesme. Već niz godina proglašavaju pet najboljih, zbog truda učenika i odgojnog karaktera, iako bi se ove godine moglo posebno istaknuti i desetak pjesama.

Pohvaljuju se svi finalisti jer su samim ulaskom u finale već pobjednici.

U kulturno-umjetničkom programu nastupali su: Tamburaški orkestar, Djevojački zbor i Mali folklor Osnovne škole Đurđevac.

Organizirana je i tombola. Sretni dobitnici osvojili su zbirke pjesama. Nagrade za pobjednike, njihove mentore i stručno povjerenstvo osigurali su Grad Đurđevac i Gradska knjižnica Đurđevac, a poklon pakete za sve sudionike izdavačka kuća Školska knjiga.

Ostale obavijesti

12. veljače 2024.

Blackout poezija u knjižnici

Učenici produženog boravka 4. razreda, zajedno sa svojom učiteljicom, sudjelovali su na radionici pod nazivom “Blackout poezija u knjižnici”. Radionica […]

01. veljače 2024.

Kazalište Lutonjica Toporko opet u našoj školi

Dana 31. siječnja 2024. godine u našoj je školi ponovno gostovalo kazalište Lutonjica Toporko. Izveli su predstavu Raspucavanje u režiji […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content