NASLOVNICA / Novosti / Radovi učenika OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac među najboljih dvadeset na natječaju Mala akademija financija

Radovi učenika OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac među najboljih dvadeset na natječaju Mala akademija financija

Autor:

15. veljače 2019.

Osamdeset radova učenika osnovne škole pristiglo je na natječaj u sklopu edukativnog projekta Male akademije financija; „Učim i štedim – znam da vrijedim“. Stručni žiri odabrao je deset najboljih radova u svakoj kategoriji (kategoriji 5. i 6. razred te kategoriji 7. i 8. razred). Među odabranim radovima nalaze se radovi učenika naše škole u obje kategorije.

Večernji list, u suradnji s Udrugom društva za upravljanje mirovinskim fondovima, Ekonomskim fakultetom i Ministarstvom obrazovanja, pokrenuo je Malu akademiju financija. Osnovne škole mogle su prijaviti po jedan esej u kategoriji 1 (5. i 6. razred) i/ili u kategoriji 2 (7. i 8. razred). U kategoriji 1 prijavio se tim (Tim Picoki) sastavljen od učenika 5.d i 6.d razreda pod mentorstvom učiteljice Davorke Hrženjak. U kategoriji 2 prijavio se tim (Tim Mali fizičari) učenika 8.c razreda pod mentorstvom učiteljice Nataše Mikuš. Jedina smo škola u Hrvatskoj čiji radovi su odabrani u obje kategorije.

U drugom krugu nagradnog natječaja bit će održane edukativne radionice na kojima će o financijskoj pismenosti, zanimljivim i jednostavnim primjerima, učenike podučavati dvije docentice sa zagrebačkog Ekonomskog fakulteta – Dajana Barbić i Andrea Lučić.

U trećem krugu nagradnog natječaja timovi trebaju poslati svoj rad na temu financijske pismenosti (crtež, fotografija, videofilm, pjesma, strip ili kombinirane tehnike). Pobjednički tim iz svake kategorije osvaja glavnu nagradu, 15.000 kn i tablete za svakog učenika koji je sudjelovao u pobjedničkom timu. Proglašenje pobjednika bit će u svibnju 2019.

Više o Natječaju možete pročitati na poveznici: https://www.vecernji.hr/vijesti/izabrano-dvadeset-najboljih-radova-osnovnoskolaca-u-drugi-krug-idu-ucenici-karlovca-zagreba-novske-iloka-koprivnice-slavonskog-broda-1300811

Ostale obavijesti

29. siječnja 2022.

Školsko natjecanje iz geografije

Danas je u našoj školi održano školsko natjecanje iz geografije. Natjecalo se 14 učenika petih, sedmih i osmih razreda pod […]

28. siječnja 2022.

Obavijest o nastavku rada

Poštovani roditelji i učenici, S obzirom na nešto povoljniju epidemiološku situaciju u našoj Školi u odnosu na prošli tjedan, obavještavamo […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content