NASLOVNICA / Novosti / Radionica: „Prenamjena i recikliranje“

Radionica: „Prenamjena i recikliranje“

26. travnja 2013.

Učenici 7. b razreda i razrednica Maja Mlinarić Horvat su 22. travnja 2013. u sklopu tematskog dana obilježili Dan planeta zemlje

Razgovarali smo o očuvanju okoliša te izradili neke korisne i zabavne predmete prenamjenom kućnog otpada. Kroz Power Point prezentaciju, radionicu i igru usvojili smo postupke kojima možemo pridonijeti zaštiti,  očuvanju i unapređenju okoliša te donijeli zaključke o primjeni u svakidašnjem životu.

Radionici pod nazivom „Recikliranje i prenamjena“  cilj je bio osvijestiti potrebu brige za okoliš.

Učenici su, podijeljeni u 4 grupe, prenamjenom novinskog papira i kartona izrađivali kutije za poklone, držače za olovke i školski pribor te memory (hrvatsko – engleski vokabular ekologije).

Prenamjenom plastike izrađivali su hranilicu za ptice, sliku od čepova te „rekete“.

Uredili smo i pano na kojem smo objedinili sva nova iskustva, te smo osim naših saznanja i predmeta koje smo izrađivali, uključili smo i još nekoliko ideja za prenamjenu limenki, staklenih boca i odjeće (tekstila). Možda se nekom od učenika svide naše ideje pa pokušaju i sami kod kuće uz malo truda i inače beskorisnog materijala (otpada) izraditi neke zanimljive predmete!

Kratkim razgovorom smo analizirali ono što smo naučili tokom sata te smo vrijeme do kraja sata iskoristili za igru „ reketima“ i memory uživajući u predmetima koje smo sami izradili!

Sve predmete i postupke izrade (kao i dodatne ideje) možete vidjeti u prilozima i galeriji fotografija.

10. lipnja 2021.

Pero naših učenika… Podravina kroz stihove

Uz Godinu čitanja 2021. nastavljamo s projektima poticanja čitanja i kreativnog izražavanja u našoj školi. U ova teška vremena kad […]

09. lipnja 2021.

Cijepljenje učenika COVID

Obavijest za roditelje učenika od šestog do osmog razreda.