NASLOVNICA / Novosti / Prvi puta u školskim klupama

Prvi puta u školskim klupama

Autor: Nikola Vuković

06. veljače 2017.

Djeca starijih skupina Dječjeg vrtića"Maslačak" danas su u pratnji svojih odgojiteljica prvi puta posjetili školu. Stručni suradnici škole (psihologinja, logopedinja i pedagog) dočekali su djecu i tijekom dva školska sata družili se s budućim učenicima prvog razreda.

Prvi susret sa školskim prostorom, učionicom, školskim klupama i zvonom djeca su dočekala s radošću i znatiželjom. Postavljali su mnoga pitanja stručnim suradnicima o školi i školskim aktivnostima, a svojim odgovorima na postavljena pitanja stručnih suradnika pokazali su veliku spremnost i motiviranost za učenje i polazak u prvi razred. Danas smo upoznali djecu s učionicom, organizacijom rada u prvom razredu, predmetima i školskim zvonom koje im je bilo najzanimljivije. Djeca su spremno odgovarala na postavljena pitanja o svakodnevici, obitelji, prijateljima, slovima i brojkama. Nakon toga uslijedio je rad na listiću kojeg su vrlo dobro riješavali. Treća aktivnost bila je crtanje i bojanje. Dogovoren je i idući susret u školskoj dvorani gdje će djeca provesti dva školska sata u igri i sportskim aktivnostima. Djeca su dobila i prvu "domaću zadaću" koju će izraditi u vrtiću. Na kraju susreta posjetili smo 1c razreda gdje su učenici tog razreda otpjevali jednu pjesmicu budućim učenicima prvog razreda.

U srijedu, 8.veljače od 13.00 sati druženje je s polaznicima "male škole".

Roditeljski sastanak je u ponedjeljak, 13.veljače u 16.30 sati.

Ostale obavijesti

15. lipnja 2021.

Učenici 3. b na završnoj izvanučioničnoj nastavi

Učenici 3. b razreda sa svojom učiteljicom Nadom Petrović i pomagačicom u nastavi Ana- Marijom Markač Brgles, 15. 06. 2021. […]

15. lipnja 2021.

Ples osmaša za kraj školske godine

U četvrtak 17. 6. 2021. u 16:30 sati naši će osmaši zajedno zaplesati za kraj školske godine i osnovnoškolskog obrazovanja. […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content