NASLOVNICA / Novosti / Prvi puta u školskim klupama

Prvi puta u školskim klupama

Autor: Nikola Vuković

06. veljače 2017.

Djeca starijih skupina Dječjeg vrtića"Maslačak" danas su u pratnji svojih odgojiteljica prvi puta posjetili školu. Stručni suradnici škole (psihologinja, logopedinja i pedagog) dočekali su djecu i tijekom dva školska sata družili se s budućim učenicima prvog razreda.

Prvi susret sa školskim prostorom, učionicom, školskim klupama i zvonom djeca su dočekala s radošću i znatiželjom. Postavljali su mnoga pitanja stručnim suradnicima o školi i školskim aktivnostima, a svojim odgovorima na postavljena pitanja stručnih suradnika pokazali su veliku spremnost i motiviranost za učenje i polazak u prvi razred. Danas smo upoznali djecu s učionicom, organizacijom rada u prvom razredu, predmetima i školskim zvonom koje im je bilo najzanimljivije. Djeca su spremno odgovarala na postavljena pitanja o svakodnevici, obitelji, prijateljima, slovima i brojkama. Nakon toga uslijedio je rad na listiću kojeg su vrlo dobro riješavali. Treća aktivnost bila je crtanje i bojanje. Dogovoren je i idući susret u školskoj dvorani gdje će djeca provesti dva školska sata u igri i sportskim aktivnostima. Djeca su dobila i prvu "domaću zadaću" koju će izraditi u vrtiću. Na kraju susreta posjetili smo 1c razreda gdje su učenici tog razreda otpjevali jednu pjesmicu budućim učenicima prvog razreda.

U srijedu, 8.veljače od 13.00 sati druženje je s polaznicima "male škole".

Roditeljski sastanak je u ponedjeljak, 13.veljače u 16.30 sati.

Ostale obavijesti

21. siječnja 2022.

„Dođi da te zagrlim!”

Međunarodni dan zagrljaja obilježavamo 21. siječnja. Grljenjem iskazujemo svoje emocije, a čak i čuvamo zdravlje. Kako bi obilježili ovaj dan, […]

20. siječnja 2022.

13. Državno natjecanje učenika osnovnih škola u poznavanju prometnih propisa

Dragi učenici, pozivamo vas da sudjelujete na 13. Državnom natjecanju učenika osnovnih škola u poznavanju prometnih propisa na Prometnoj Učilici. Natjecanje […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content