NASLOVNICA / Novosti / Promocija slikovnice "Priča o Jakovu Oblaku" i radionica

Promocija slikovnice “Priča o Jakovu Oblaku” i radionica

29. listopada 2008.

U ponedjeljak, 27. listopada u školskoj knjižnici Osnovne škole Grgura Karlovčana održan je književni susret sa poznatom hrvatskom književnicom, đurđevčankom Božicom Jelušić i likovna radionica koju je vodio učitelj Zoran Vidaković.

Književnica je osnovnoškolcima predstavila svoj novi uradak, slikovnicu za djecu svih uzrasta pod nazivom Priča o Jakovu Oblaku. U društvu Anice Šabarić, voditeljice Gradske knjižnice u Đurđevcu koja je i izdavač ove slikovnice, poznata je književnica govorila o inspiriraciji prirodom. Pročitala je i neke dijelove svoje slikovnice kao inspiraciju učenicima koji su potom slikali na temu oblaka. Likovnu radionicu vodio je učitelj Zoran Vidaković, a dječji radovi izloženi u školskoj knjižnici bit će uvezani u likovnu mapu.

Aktivnosti u Područnoj školi Sirova Katalena tijekom posljednjeg tjedna nastave

Učenici Područne škole Sirova Katalena proveli su posljednji tjedan nastave u igri na otvorenom i ponavljanju nastavnih sadržaja kroz zabavne […]