NASLOVNICA / Novosti / Projektni dan o proljeću u područnim školama

Projektni dan o proljeću u područnim školama

Autor: Antonela Carek

09. travnja 2022.

U četvrtak, 7. travnja 2022. godine, učenici Područne škole Čepelovac sa svojim učiteljem Davorom Šokecom, ugostili su učenike područnih škola Budrovac, Mičetinac i Sirova Katalena i njihove učiteljice Olgu Lazar, Maju Magdić i Martinu Krajcar Baltić kako bi zajedno učili o proljeću u zavičaju. Učenici su u školi ponovili što su o proljeću naučili na satovima Prirode i društva i svoje znanje provjerili igrajući zanimljive kvizove. Nakon toga su temu proljeća i buđenja prirode upoznali i u književnosti, interpretacijom Bajke o maslačcima. Šetnjom po Čepelovcu, promatranjem izvorne stvarnosti i razgovorom sa svojim učiteljicama i učiteljem, ponovili su naučeno o biljkama u zavičaju. Vidjeli su i dvor Barnagor, kulturno – povijesni spomenik našeg zavičaja. Posjetili su i rasadnik OPG Pleško u kojem su razgledali mlade biljke različitih voćaka i naučili nešto o načinu sadnje voćaka te promatrali promjene na stablima koje se događaju u proljeće.

Druženje su učenici Područnih škola završili na dječjem igralištu gdje su igrali razne sportske igre.

                                                                                                                      učiteljica Maja Magdić

Ostale obavijesti

19. svibnja 2024.

Područne škole sudjeluju u obilježavanju akcije Svibanj- mjesec zaštite od požara

Manifestacija „Svibanj – mjesec zaštite od požara „ nacionalnog je karaktera i provodi se dugi niz godina.Učenici područnih škola Budrovac, […]

18. svibnja 2024.

Natjecanje u krasnoslovu

Na 11. Natječaju Podravina u stihovima u finale je prošlo 29. autorskih recitala učenika od 5. do 8. r. Učenici […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas

Saznajte više informacija o isplatama

iTransparentnost

Skip to content