NASLOVNICA / Novosti / Projekt "Živim zdravo"

Projekt “Živim zdravo”

18. veljače 2015.

Projekt „Živim zdravo“ provođen je od rujna  do prosinca 2014. godine. Cilj projekta bio je pružanjem znanstveno utemeljenih informacija educirati djecu s teškoćama u razvoju kako očuvati zdravlje i kvalitetu života, ostvariti humani odnos među spolovima, te kroz edukaciju prevenirati  ovisnosti i nasilničko ponašanje.

Projekt  je obuhvaćao sadržaje o pravilnoj prehrani, osobnoj higijeni i tjelesnoj aktivnosti koja  je odgovarajuća uzrastu učenika. Sadržajima je ukazano učenicima na važnost zdrave prehrane, stjecanje pozitivnih navika osobne higijene i zdravih stilova života.

Aktivnosti koje su provedene sa satovima hrvatskog jezika, prirode i društva i sata razrednika imale su slijedeće ishode: imenovanje namirnica s piramide zdrave prehrane za dječake i djevojčice u dobi do 12 godina, pravilno postupanje u pripremi, serviranju i konzumiranju jela poštujući pravila lijepog ponašanja (bonton), važnost svakodnevnog tjelesnog vježbanja , pravilno držanje tijela prilikom sjedenja u školi i kod kuće,  preuzimanje odgovornosti za rješavanje obveza, uvažavanje drugih (različito mišljenje, ideja),  poštivanje tuđih osjećaja, prepoznavanje potrebe brige o vlastitom tijelu i važnost zdravlja.

Sudionici projekta bili su  učenici od 5. do 8.  razreda Područne škole za djecu s teškoćama u razvoju Đurđevac.

Voditeljica projekta je bila Sanja Flajs Vidaković, defektologinja uz stručnu suradnju  s Nikolom Vukovićem, pedagogom škole.

Učenici su po završetku projekta oblikovali slikovnicu u kojoj su predložene sadržaje opisali tekstom i ilustrirali. Mentor pri oblikovanju slikovnice bio je Zoran Vidaković, učitelj likovne kulture.

Na kraju uspješno realiziranog projekta, zahvaljujemo na podršci i financijskoj potpori tiskanja slikovnice partneru projekta Povjerenstvu za ravnopravnost spolova Koprivničko-križevačke županije i predsjednici gospođi Verici Rupčić.

10. lipnja 2021.

Pero naših učenika… Podravina kroz stihove

Uz Godinu čitanja 2021. nastavljamo s projektima poticanja čitanja i kreativnog izražavanja u našoj školi. U ova teška vremena kad […]

09. lipnja 2021.

Cijepljenje učenika COVID

Obavijest za roditelje učenika od šestog do osmog razreda.