NASLOVNICA / Novosti / Projekt Želim stablo

Projekt Želim stablo

12. prosinca 2017.

Dana 12. prosinca 2017. prijavili smo školu na Profil-Klettov natječaj "Želim stablo". Tema našeg projekta je biljka neven. Molimo sve koji podržavaju naše projekte da nas podrže i daju svoj glas za ovaj projekt na poveznici:

100 škola s najviše glasova dobit će nagradu.

O prijavljenom projektu čitajte na portalu Profil-Klett.

U sklopu natječaja, na konkretnom primjeru želi se pokazati kako primijeniti IKT (Micro:bit) u nastavi i istovremeno razvijati društvenu i ekološku svijest učenika.

Odabranim školama Profil-Klett donirat će set za zalijevanje biljaka koji se sastoji od senzora za mjerenje vlažnosti tla u kojem je biljka posađena i pumpe za vodu. Spajajući taj senzor na micro:bit i njegovim progamiranjem, postižemo da micro:bit zalijeva biljku uz pomoć ove opreme.

Aktivnosti u Područnoj školi Sirova Katalena tijekom posljednjeg tjedna nastave

Učenici Područne škole Sirova Katalena proveli su posljednji tjedan nastave u igri na otvorenom i ponavljanju nastavnih sadržaja kroz zabavne […]