NASLOVNICA / Novosti / Projekt ŠAFRAN

Projekt ŠAFRAN

Autor: Nikola Vuković

29. listopada 2014.

Nastavljamo s međunarodnim projektom ŠAFRAN. Ovaj projekat je dio školskog kurikuluma i obuhvaća područje građanskog odgoja i obrazovanja.

Sudjelovanjem u ovom projektu učenici uče o odgoju i obrazovanju za ljudska prava, nenasilnom rješavanju sukoba kao i o promicanju tolerancije i mira. Učenici već četvrtu godinu sudjeluju u provođenju projekta. Osim predavanja, radionica i debate o pojedinim problemima učenici sade i lukovice šafrana. Cvijet šafrana simbolizira sve strahote holokausta, a isto tako i daje nadu u bolju budućnost. I ove školske godine posadili smo lukovice na prostor ispred naše sportske dvorane. Učenici će bilježiti promijene vezane za rast šafrana. U drugom polugodištu učenici, sudionici projekta, posjetiti će spomen područje Jasenovac i Zagreb. U projektu sudjeluje po četiri predstavnika šestog, sedmog i osmog razreda. Dio sadržaja ostvarit će i u redovnoj nastavi povijesti. Svi učenici škole sudjelovati će u obilježavanju međunarodnog dana tolerancije- 16.studenoga. Osim tog dana već tradicionalno obilježavano i 29.siječnja – Dan sijećanja na žrtve holokausta.

Koordinator i voditelj projekta je pedagog Nikola Vuković.

Ostale obavijesti

25. svibnja 2022.

Turnir u kuglanju

U utorak, 24. svibnja 2022., učenici 1. odgojno-obrazovne skupine Odjela za učenike s teškoćama u razvoju, zajedno sa svojom učiteljicom […]

24. svibnja 2022.

Najava: DAN ŠKOLE

U petak, 27. svibnja 2022. godine obilježavamo Dan škole. Obilježavanje Dana škole započinje školskom priredbom u našoj sportskoj dvorani u […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content