NASLOVNICA / Novosti / Projekt ŠAFRAN

Projekt ŠAFRAN

Autor: Nikola Vuković

29. listopada 2014.

Nastavljamo s međunarodnim projektom ŠAFRAN. Ovaj projekat je dio školskog kurikuluma i obuhvaća područje građanskog odgoja i obrazovanja.

Sudjelovanjem u ovom projektu učenici uče o odgoju i obrazovanju za ljudska prava, nenasilnom rješavanju sukoba kao i o promicanju tolerancije i mira. Učenici već četvrtu godinu sudjeluju u provođenju projekta. Osim predavanja, radionica i debate o pojedinim problemima učenici sade i lukovice šafrana. Cvijet šafrana simbolizira sve strahote holokausta, a isto tako i daje nadu u bolju budućnost. I ove školske godine posadili smo lukovice na prostor ispred naše sportske dvorane. Učenici će bilježiti promijene vezane za rast šafrana. U drugom polugodištu učenici, sudionici projekta, posjetiti će spomen područje Jasenovac i Zagreb. U projektu sudjeluje po četiri predstavnika šestog, sedmog i osmog razreda. Dio sadržaja ostvarit će i u redovnoj nastavi povijesti. Svi učenici škole sudjelovati će u obilježavanju međunarodnog dana tolerancije- 16.studenoga. Osim tog dana već tradicionalno obilježavano i 29.siječnja – Dan sijećanja na žrtve holokausta.

Koordinator i voditelj projekta je pedagog Nikola Vuković.

Ostale obavijesti

21. listopada 2021.

Posjet školskoj knjižnici – u društvu sa slikovnicama

U povodu obilježavanja Godine čitanja 2021., ali i Mjeseca hrvatske knjige, učenici 1. i 3. razreda te 3. odgojna skupina […]

20. listopada 2021.

Svjetski dan kravate u Odjelima za učenike s teškoćama u razvoju

Kravata je jedini hrvatski simbol koji je univerzalno poznat i prepoznatljiv. Dan kravate obilježava se 18. listopada. Tom su prigodom […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content