NASLOVNICA / Novosti / Projekt Održive misli - izrada nakita od otpada

Projekt Održive misli – izrada nakita od otpada

Autor:

26. prosinca 2018.

Na Natječaj projekta Održive misli u OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac pristiglo je 64 rada. Tema Natječaja je oblikovanje nakita od otpada. Najbolji rad napravila je učenica 4. a razreda, Leonarda Hrženjak, kojoj je tom prilikom u ime Osnivača škole gradonačelnik Đurđevca, g. Hrvoje Janči uručio vrijednu nagradu.

Povjerenstvo predloženo od ravnatelja škole u sastavu: Kristina Benko Markovica – predsjednica, Monika Rupčić – član, Nataša Švaco – član, ocjenjivalo je radove temeljem zadanih kriterija: originalnost, funkcionalnost, dizajn, tehnička kvaliteta, iskoristivost materijala.

Na svečanoj školskoj priredbi Blagdani nam stižu održanoj 13. prosinca 2018. godine objavljeni su rezultati. 

Za vrijeme priredbe, organizirana je izložba svih pristiglih najboljih radova na temu: Oblikovanje nakita od otpada u holu škole.  Izložba je premještena u prostor naše školske knjižnice koju su od 17. do 21. prosinca 2018. godine posjetili svi razredni odjeli u pratnji razrednika. Izložba je otvorena za javnost te su ju posjetili i ostali djelatnici škole i zainteresirani roditelji i ostali građani.

Postignut je odgojni karakter projekta u poticanju i podizanju svijesti o sakupljanju otpada te osviještenost ekološkog mišljenja sudionika u kreativnim radionicama s prikupljenim didaktički neoblikovanim materijalom, otpadom.

KRITERIJ OCJENJIVANJA UČENIČKIH RADOVA U PROJEKTU ODRŽIVE MISLI – IZRADA NAKITA 

BODOVANJE PO KATEGORIJAMA (1-10 BODOVA) – FINALNI REZULTATI

1. Ogrlica od zatvarača – 4.a – Leonarda Hrženjak – 144 

2. Narukvica od gume za bicikl – 7.b – Andrija Hrženjak -143 

3. Ogrlica od trapera – 2.a – Vita Flamaceta – 139 

4. Ogrlica od CD-a – 4.b – Klara Dogan -136 

5. Ogrlica od plastične boce i alu.folije – 6.b – Klara Đurišević – 134 

6. Ogrlica od plastičnih boca – 5.c – Florian Axel Stankić – 132

7. Broš oko – 8.d – Maris Popović – 131 

8. Ogrlica od žice i plastičnih slamčica – 7.a – Marta Ređep – 128

9. Ogrlica od bojica – 7.b – Dorotea Bednaić – 124

10. Ogrlica od vune – 3.c – Iris Stanešić – 119

Ostale obavijesti

20. svibnja 2022.

Završeno državno Natjecanje iz astronomije u našoj školi

Prigodnim kratkim programom, dodjelom zahvalnica svim sudionicima ovogodišnjeg državnog Natjecanja iz astronomije i proglašenjem najuspješnijih mladih astronoma u Hrvatskoj u […]

20. svibnja 2022.

Videosnimka otvorenja državnog Natjecanja iz astronomije

Na dolje navedenoj poveznici možete pogledati videosnimku otvorenja državnog Natjecanja iz astronomije u OŠ Đurđevac https://youtu.be/KmGbSK4YDRo Ovim putem čestitamo svim […]

sve obavijesti

Želite znati više?

Potražite više informacija oko našeg kurikuluma i aktivnosti.

Kontaktirajte nas
Skip to content